Viete čo je na obrázku ? Myslíte nato hneď po zobudení, má široké využitie aj v iných oblastiach života.

Hneď po zobudení na ňu myslíme a často je to prvá vec, ktorú si spravíme na raňajky či už doma alebo v práci. Jej chuť a vôňa nám vyvolávajú príjemné pocity. Bohužiaľ, ani len nemáme poňatia o jej ďaľšiom využití. Vie nám pomôcť aj v starostlivosti o našu kožu.

Zaraďuje sa medzi svetový nápoj, ktorého miesta v rebríčku konzumácí patria medzi prvé miesta. Azda už ani nikoho nepozńate, kto by svoje ráno nezačínal šákou kávy.Jej chuť je výrazná, priam patriacia do dňa, navyše dopĺňa energiu.

Čo ste pravdepodobne o káve nevedeli:
Určite aj vy patríte k ľuďom, ktorí zbytok z kávy ( kávovú usadeninu) vyhadzujete do koša. Ale čo tak ju využiť? Užitočne ju viete využiť okolo domu alebo v starostlivosti o svoju krásu. Stačí ak usadeniny zo šálky dáte na pekáč a tam necháte pekne vyschnúť.

Prezradíme vám 13 spôsobov ako efektne využiť túto usadeninu

Vlasy:
Obsahuje látky, ktoré krásne vyživia vlasy a navyše im dodá energiu. Lepší výsleodk nedosiahnete ani s maskou. Najlepší výsledok uvidíte na tmavých vlasoch , ktoré budú priam žiariť.

Celulitída:
Aj s celulitídou viete bojovať vďaka usadenín z kávy. Veď pozrite si zloženia krémov proti celulitíde, skoro všetky obsahujú kofeín. Stačí ak zmiešate olivový olej  s usadeninou a máte 100% čistý prírodný krémik na celulitídu.

Zbavte sa kruhov pod očami:
Rovnako ako pri celulitíde, použijeme olivový olej s usadeninou, ktorú nanesieme na kruhy pod očami.  Pokojne ju použijte aj na spadnuté viečka, vaša tvár bude vyzerať zdravšie a sviežejšie.

Mydlo:
Pokojne skúste vymeniť mydlo za kávu. Je to skvelý spôsob ako si perfektne vyčistiť ruky. Nielenže vás zbaví špiny, navyše funguje ako píling, ktorý vám spevní pokožku a rozžiari.

Gril:
Všetci  máme radi, teplé dni, ktoré sú vhodné na grilovanie. Keď už sa do toho pustíme vždy zostane otázka, kto to potom všetko vyčistí? S nami sa dozviete trik, s ktorým to bude hračka. Vezmite hubku alebo špongiu, naneste na nu usadeninu a pekne s tým vyčistite gril. Zmyjte horúcou vodou a znova bude žiariť čistotou.

Dosť chemikáliam:
Dá sa využiť ako prírodný čistiaci prostriedok. Pokojne to skúste na panviciach, hrncoch alebo hocičom inom. A šetrí vašu peňaženku.

Mravce preč:
Jej prenikavá vôňa ľuďom lahodí, no pre mravcou je to skôr nočná mora. Jej vôňa prekrýva ich stopy, vďaka čomu sa mravci nevedia vrátiť naspäť.

Zbavte sa slimákov:
Slimák zrovna nie je veľkým priateĺom záhrad. Ešteže ani im káva zrovna nevonia. Vďaka tomu viac vo vašej záhradke nebudú chcieť zotrvať.

Žiadne blchy:
Kávovú usadeninu pekne vmasírujte do srsti vášho psa alebo do pokožky vlasov. Blchy ihneď zmiznú.

Mačky:
Ani vy nemáte radi túlavé mačky v okolí? Tak vezmite zvyšok usadeniny a posypte okolie domu . To ich odradí a nebudú viac k vám chodiť.

Osy:
Usadeninu nasypte do nehorľavej nádoby a zapáľte, všetky ihneď odletia, nenávidia kávovú arómu.

Hnojivo:
Kedže káva obsahuje veľa prospešných minerálov a látok ako dusík, fosfor, draslík vďaka čomu je výborným hnojivom. Posypte pôdu a uvidíte.

zdroj: primanatura.cz /bigstock.com/pexels.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com