Viete, aké účinky má medovka? Nielenže pomáha zaspať, ale je aj veľa ďalších dôvodov, prečo tejto bylinke dať šancu

Medovka patrí medzi tie známejšie bylinky, ktoré možno vypestovať aj na balkóne. Pre tých nenáročných existuje možnosť kúpiť si ju už vysušenú vo forme čaju. Má prijemnú citrónovú vôňu a sladkastú chuť. Medovka je veľmi obľúbená pri problémoch s nespavosťou, pretože upokojuje organizmus. No má aj veľa iných výhod, prečo šálka čaju z medovky určite nezaškodí.

Vitamíny:
Hoci sa to nezdá v tejto bylinke je ukrytých hneď niekoľko vitamínov. Vitamín B mnoho ľudí dostáva do tela prostredníctvom tabletiek z lekárne. Medovka ponúka omnoho zdravšiu a výhodnejšiu alternatívu vďaka, ktorej sa do tela dostane B1, B2 a dokonca aj B3. Taktiež v nej nechýba vitamín C.

Lieči ekzémy:
Medovka je skvelá aj pri riešení ekzémov. Môžu za to jej antibakteriálne vlastnosti, ktorými sa už neraz preslávila. Rovnako priaznivo pôsobí aj pri problémoch a neustále sa vracajúcou plesňou na nohách. Podobne ako harmanček pôsobí aj pri ranách. Taktiež je výborným riešením pri vznikajúcich herpesoch.

Pomáha pri chudnutí:
Medovka pomáha pri správnej výmene látok v tele, pretože zabezpečuje správnu premenu sacharidov v tele. Práve preto je medovka pridávaná aj do rôznych čajových zmesí, ktoré sú určené na tento účel. Obsahuje látky, ktoré sú podstatné aj pre tvorbu energie v tele. Očisťuje organizmus a vylučuje toxíny.

Liek na zlú náladu:
Je preukázané, že táto bylinka potláča úzkostné stavy. Je využívaná aj vo farmaceutike, ako súčasť mnohých liekov, pre jej upokojujúce účinky. Medovka dokáže navodiť pocit pokoja a tým zabraňuje každodennému stresu a nervozite. Odporúča sa piť večer, pretože môže pôsobiť uspávajúco.

Tlmí bolesť:
Silné migrény, ktorých sa nie a nie zbaviť. S týmto si medovka poradí tiež. Zmierňuje nepríjemné pocity, chuť na zvracanie a bolesti. Pri pravidelnom užívaní môžu dokonca pominúť úplne. Je veľkým pomocníkom aj pri menštruačnej bolesti.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com