VIDEO! V Austrálii bol spozorovaný dvojmetrový tvor podobný človeku. Nahrali jeho hlas!

Postava Yetiho je pravdepodobne rovnako populárna ako jazerná príšera „lochneska“. Yetiho nikto nikdy nevidel, ale objavujú sa jeho fotografie, nakrúcajú sa filmy a píšu sa o ňom literárne diela. Teraz však austrálska pracovná skupina oznámila nový objav – revúcu opicu Yowie, ktorá sa veľmi podobá na Yetiho a môže byť dokonca ďalším synonymom pre Sasquatcha.

Yowie, zrejme príbuzný Yetiho, je postava, ktorá ľudí príliš nevystrašila, pretože sa zdala byť plachá. Traja muži z odľahlého austrálskeho Queenslandu však oznámili stretnutie s legendárnym Yowie, ktoré presahuje všetko, čo doteraz zažili. Zdalo sa totiž, že opica nekričí, ani sa neozývali žiadne zvláštne zvuky polámaných stromov. Yowie prišiel priamo k nim a hlasno zareval.

Kto je tajomný duch Yowie?

Slovo „Yowie“ sa objavilo v roku 1875 v knihe reverenda Williama Ridleyho, ktorý odhalil, že slovo Yō-wī používali Kámilaróiovia na označenie ducha, ktorý sa v noci potuloval po krajine. Potom sa však tento pojem zovšeobecnil a dnes sa za Yowieho všeobecne považuje obrovské chlpaté zviera podobné opici. Je vysoký 2 až 3,5 metra a hoci vykazuje znaky podobnosti s človekom, jeho nohy a možno aj nos sú niekoľkonásobne väčšie.

Okrem Ridleyho knihy sa o Yowie pred niekoľkými mesiacmi písalo aj v denníku The Sun, keď ho spozorovali austrálski plantážnici, ktorí ho opísali ako živočícha s veľmi dlhými rukami a tvárou podobnou opici. Na prvý pohľad si muži mysleli, že je to diviak alebo naozaj veľké zviera, ale potom sa zhodli, že je to „neznáma bytosť“. Dean Harrison, jeden z mužov, povedal, že zviera sa nepodobalo ničomu, čo kedy videl. Keď sa zviera začalo približovať, bál sa smrti. Okrem toho Harrison v tom čase telefonoval, takže má svedka. Nie očitý svedok, ale „ušatý svedok“.

Išlo o klasické stretnutie s Yowie, pričom všetci traja muži tvrdili, že „príšeru“ videli, ale nikto ju nenatočil. Opäť teda neexistujú žiadne dôkazy.

Podľa svedectiev austrálskych plantážnikov Yowie dlho reval, čo bola jedna z jeho charakteristických vlastností. Hlasný rev sa opisuje aj v prípade doteraz najznámejšieho incidentu s Yowie v Candole State Forest v roku 2007. Toto stretnutie opísal správca výskumnej skupiny Coffs Harbor ako stretnutie plné hrôzy a čistého strachu, pretože opičí človek reval hlasnejšie ako lev.

Je Yowie skutočne Yeti?

Zdá sa, že austrálsky Yowie je vlastne synonymom „nášho“ Yetiho alebo Snehuliaka. Tento znak sa v histórii ľudstva objavuje už veľmi dlho a na celom svete. Vždy je to teda archetyp divokého človeka, ktorý sa vyskytuje v austrálskom vnútrozemí a hojne v ústnej histórii domorodcov. Okrem toho ho niekoľkokrát videli. Teda údajne. Ako Bigfoot.

Zdroje:

en.wikipedia.org/wiki/Yowieallcryptid.fandom.com/wiki/Yowieallthatsinteresting.com/yowiewww.ancient-origins.net

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com