VIDEO: Ukrajinský prezident Zelenskyj sa rusom vysmial, že utiekol z krajiny. Prezident je tu!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nahral v piatok večer na jednej z kyjevských ulíc video s kľúčovými ministrami miestnej vlády, aby čelil ruskej propagande, ktorá tvrdí, že vedúci muži Ukrajiny už nie sú v krajine.

„Je tu jeden minister, je tu druhý minister, je tu prezident, sme tu všetci, nikam sme neodišli,“ poslal Zelenskyj Rusom pozdrav.

Všetci sme tu. Naša armáda je tu. Občania sú tu. Všetci sme tu a bránime našu nezávislosť, našu krajinu a tak to aj zostane,“ povedal Zelenskyj oblečený v mikine a tričku stojac pred svojím sídlom v spoločnosti premiéra Denysa Šmyhaľa, svojho poradcu a šéfa prezidentskej kancelárie Mychajla Podoľaka, šéfa prezidentskej kancelárie Andrija Jermaka a šéfa parlamentného klubu strany Sluha ľudu Davyda Arachamiju.

„Ďakujem všetkým mužom a ženám, ktorí bránia našu krajinu. Sláva Ukrajine! Sláva hrdinom!“ Zelenskij dodal tradičný ukrajinský pozdrav.

Podľa reakcie ukrajinského ministerstva obrany na Twitteri, ktoré video zverejnilo, Zelenskyj reagoval na ruské dezinformačné stránky, ktoré tvrdili, že ukrajinský prezident už ušiel z krajiny aj so svojimi blízkymi.

Zelenskyj, ktorý v piatok vyhlásil mobilizáciu v krajine, však potvrdil svoje predchádzajúce vyhlásenie, že krajinu neopustí za žiadnu cenu.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: metro.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com