Video ukazuje, ako sa v Československu vyrábali tvrdé cukríky Bon Pari. TOTO sme netušili!

Nie hrýzť, ale cmúlať. Celé generácie domácich detí vyrastali na tvrdých cukríkoch Bon Pari, ktoré sa v Československu začali vyrábať v šiestich príchutiach a farbách už v roku 1977.

Tiež nemáte radi tieto sladkosti už od detstva? Ak áno, pozrite si toto video, ktoré ukazuje, ako sa v roku 1982 v štátnom podniku Čokoládovne vyrábal Bon Pari.

Tvrdé cukríky Bon Pari pozná v Českej republike každý. Od roku 1977 ich začal vyrábať štátny podnik Čokoládovny, presnejšie závod Modřany Orion Praha, ako socialistickú napodobeninu západných cukroviniek.

Bon Pari sa stali obrovským hitom a okrem detí z Československa si na nich pochutnávali aj deti zo Sovietskeho zväzu, Singapuru, Kanady a Veľkej Británie, kam sa tieto cukríky vyvážali pred rokom 1989.

Tvrdé pestrofarebné cukríky, ktoré sa nehryzú, ale cucajú, nájdete na pultoch obchodov aj dnes. Od 70. rokov 20. storočia si zachovali svoju pôvodnú receptúru, ale v súčasnosti ich vyrába nadnárodný gigant Nestlé vo svojom závode Sfinx v Prahe.

Zaujíma vás, ako Bon Pari vznikol pred rokom 1989? Pozrite si archívne video z roku 1982, ktoré vám podrobne priblíži ich výrobu.

Zdroj: idnes.cz, toprecepty.cz, youtube.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com