VIDEO: Rusi ostreľovali druhé najväčšie mesto Ukrajiny Charkov, zomreli desiatky ľudí!

Ruskí vojaci sa v pondelok večer opäť pokúsili prelomiť kyjevskú obranu, ale všetky ich pokusy zlyhali. Podľa tlačovej agentúry Unian to uviedla ukrajinská armáda.

Charkov čelí silnému ostreľovaniu. Medzitým sa začali rokovania o prímerí na bielorusko-ukrajinskej hranici. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu vyhlásil, že nasledujúcich 24 hodín bude pre krajinu zlomových. EÚ schválila nový balík sankcií vrátane zmrazenia aktív ruskej centrálnej banky a vylúčenia niektorých peňažných ústavov zo systému SWIFT. Rubeľ v reakcii na to klesol na rekordné minimum.

„Od začiatku dnešného dňa sa nepriateľ naďalej pokúša prelomiť obranu Kyjeva. Ruské jednotky sa opakovane pokúšali zaútočiť na predmestia hlavného mesta,“ napísala ukrajinská armáda na svojom účte na Facebooku. „Všetky pokusy ruských okupačných síl dosiahnuť cieľ však zlyhali. Nepriateľ utrpel značné straty. Ruské jednotky sú demoralizované a vyčerpané,“ dodala ukrajinská armáda.

Charkov čelí silnému ruskému ostreľovaniu. Desiatky ľudí bolo zabitých a stovky zranených, uviedol poradca ukrajinského ministerstva vnútra Anton Heraščenko.

Ukrajina tvrdí, že Rusko od začiatku útoku stratilo približne 5 300 vojakov a 191 tankov, 29 lietadiel a 29 vrtuľníkov. Ukrajinský prezident vyzval ruských vojakov, aby si zachránili život, zložili zbrane a opustili Ukrajinu. Oznámil tiež, že Ukrajina prepustí väzňov, ktorí majú vojenské skúsenosti a sú ochotní bojovať proti Rusku, píše agentúra Reuters.

Na druhej strane Rusko tvrdí, že ovládlo oblohu nad celou Ukrajinou, pričom zasiahlo 1 114 vojenských objektov, zničilo 314 tankov a iných obrnených vozidiel, 57 raketometov a 121 diel. Tvrdí tiež, že jej jednotky prevzali kontrolu nad mestami Berdiansk a neďaleký Enerhodar. Obsadenie Berďansku potvrdili miestne úrady, ktoré odmietli spolupracovať s okupantmi.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: unian.ua

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com