VIDEO Protesty v uliciach Bratislavy: Dav skončil pri parlamente, spacifikovali kotlebovca!

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestujú proti súčasným opatreniam vlády tisíce ľudí. Pripojili sa k nim aj protestujúci spred Úradu vlády SR či futbaloví Ultras Slovana.

Tí dnes pred Úradom vlády SR hádzali delobuchy, niektorí sa snažili zhodiť aj zátarasy oddeľujúce protestujúcich od sídla vlády. Na protest dohliadalo niekoľko desiatok ťažkoodencov a policajti na koňoch. Demonštrujúci pred Úradom vlády SR skandovali heslá ako „Slovensko Slovákom“, „Vlastizrada“ či „Matovič do basy“. Policajti na niektorých použili slzotvorný plyn.

Vo svojom profile na sociálnej sietí facebook to uviedol poslanec NR SR Milan Mazurek (ĽSNS)

„Kukláči na Hodžovom námestí práve do krvi zmlátili môjho poslaneckého kolegu Andreja Medveckého. Fašista Matovič začal otvorený krvavý boj proti vlastnému národu!“ napísal Mazurek na facebooku

zdroj: Milan Mazurek – poslanec NR SRLukáš Machala

Ďalšie desiatky ľudí sa dnes zišli pri buste Alexandra Dubčeka pred budovou Národnej rady SR, na ktorej sa zúčastnili aj predstavitelia opozičnej strany Smer – sociálna demokracia. Tí si spolu s protestujúcimi na úvod zaspievali slovenskú hymnu. Následne s príhovorom vystúpil šéf strany Robert Fico, ktorý zúčastneným povedal, že súčasná vláda Igora Matoviča (OĽaNO) obmedzuje základné ľudské práva, čo je podľa neho v demokracii neprijateľné. Zásah polície nebol nutný.

19:30 Vážení čitatelia, tento online sa končí. Ďakujeme, že ste dnešné dianie sledovali spolu s nami.

18:58 Záchranári počas utorkových protestov v Bratislave ošetrili dve osoby, išlo o tínedžera a dospelého muža. Obdivoch previezli do nemocnice. Potvrdila to hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová. „Obaja utrpeli úraz hlavy,“ priblížila hovorkyňa. Ako dodala, ich zdravotný stav si vyžiadal prevoz do nemocnice. (tasr)

18:46 Členovia ĽSNS pomaly ukončujú zhromaždenie pred parlamentom.

18:39 Podľa Denníka N sa už zranený Andrej Medvecký z ĽSNS pripojil naspäť k protestujúcemu davu. Ten bol ešte počas dnešného dňa zadržaný policajnými zložkami počas protestu.

18:26  Demonštráciu pred NRSR prakticky ovládli kotlebovci. Pri mikrofóne sa striedajú Milan Uhrík, Milan Mazurek, Miroslav Suja a megafónu sa chopil aj Marian Kotleba.

18:16 Matovič si okolo šiestej hodiny večer ešte vystrelil z „domáceho receptu“ Mariana Kotlebu na koronavírus.

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

18:13  Dvaja muži sa rozhodli preskočiť zátarasy. Ťažkoodenci ich okamžite spacifikovali, čo vyvolalo vlnu hnevu stoviek ľudí, ktori protestujú pred úradom vlády. Do policajtov niekto hodil delobuch, ktorý vybuchol s takou intenzitou, až sa dav zhromaždených zľakol.

18:03 Protestné zhromaždenie proti opatreniam zavedeným v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a proti vláde Igora Matoviča (OĽANO) sa v utorok popoludní uskutočnilo na Hlavnej ulici v Košiciach. Na proteste, ktorý sa konal napriek núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa, prišlo zhruba tisíc ľudí, mnohí boli v dave bez rúšok. Polícia počas pokojného priebehu nezasiahla.

17:58 : Pred úradom vlády k žiadnym väčším výtržnostiam nedochádza. Protestujúci z času na čas skandujú heslá proti Matovičovi, niekedy sa pokúšajú zaspievať hymnu, no znela už aj ľudová pieseň Na Kráľovej holi. Ťažkoodenci stále stoja na mieste a nijako nezasahujú.

17:52 Protestujúci sa nachádzajú pred parlamentom. Dav vyzývajú, aby sa nedali vyprovokovať fanúšikmi Ultras.

17:31 „Je neprijateľné, že práve v tento deň vyzývajú bývalí komunisti, fašisti a chuligáni na porušovanie zákona, niektorí dokonca na násilie a vandalizmus,“ tvrdí vicepremiérka zo Za ľudí Veronika Remišová.

17:12 Niektorí príslušníci a sympatizanti ĽSNS sa z davu presúvajú k parlamentu. Členovia ĽSNS vrátane Mariana Kotlebu vyhlasujú, že poslanec Andrej Medvecký mal byť napadnutý policajnými zložkami. Skončiť mal v nemocnici.

16:56 Na námestí pred prezidentským palácom je stále veľké množstvo ľudí. Medzi rečníkmi vystúpil aj syn bývalého predsedu SNS Jána Slotu Pavol Slota. Vystúpil aj tiež ešte neprávoplatne odsúdený predseda ĽSNS Marian Kotleba.

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com