VIDEO! Pri ruskom raketovom útoku na preplnenú železničnú stanicu v Kramatorsku zahynuli desiatky ľudí!

Ruské rakety v piatok zasiahli železničnú stanicu v Kramatorsku na východe Ukrajiny, ktorú využívajú civilisti na evakuáciu. Zahynulo niekoľko desiatok ľudí a stovky ďalších bolo zranených.

O útoku dvoma raketami informovala ukrajinská železničná správa, podľa ktorej zahynulo viac ako tri desiatky ľudí a viac ako sto bolo zranených. Uviedla, že išlo o cielený útok na civilnú dopravnú infraštruktúru.

Pavlo Kirilenko, šéf doneckej vojenskej regionálnej správy, povedal: „Ruskí fašisti zasiahli železničnú stanicu v Kramatorsku raketou Iskander s kazetovou hlavicou.“ Dodal, že v čase raketového útoku sa na stanici nachádzali tisíce ľudí, pretože sa využívala na evakuáciu obyvateľov Donbasu, ktorí cestovali na bezpečnejšie miesta kvôli hrozbe ruskej ofenzívy.

Podľa neho Rusi „veľmi dobre vedeli, na čo sa zameriavajú a čo chcú. Chcú vyvolať paniku a strach, chcú vziať čo najviac civilistov ako rukojemníkov.“

Kirilenko vo štvrtok večer uviedol, že autobusy evakuujúce obyvateľov Vuhledaru boli pod paľbou.

Útok raketami s plochou dráhou letu pri Slovjansku zabránil odchodu troch evakuačných vlakov. Dopravu na železnici sa však podarilo obnoviť ešte pred polnocou.

zdroj: cnn.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com