VIDEO! Prezident Zelenskyj o masakre v Buči: Ruské matky by mali vidieť, akých mäsiarov vychovali!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre americkú televíziu CBS obvinil Rusko z páchania genocídy v jeho krajine. Na sociálnych sieťach potom napísal, že fotografie mŕtvych ukrajinských civilistov v uliciach mesta Buča by mali vidieť matky ruských vojakov.

„Bukurešť, summit NATO 3. apríla pred 14 rokmi. Bola tu šanca zabrániť Rusku, aby nás napadlo. Buča – teraz. Rusko nás napadlo. Matky ruských vojakov by mali vidieť tento záznam. Aby videli, akých zločincov, vrahov, zlodejov a mäsiarov vychovali,“ uviedol Zelensky na Facebooku.

Narážal tým na summit v rumunskom hlavnom meste, na ktorý bol na bilaterálne rokovania pozvaný aj ruský prezident Vladimir Putin. Putin vtedy negatívne reagoval napríklad aj na projekt amerického vojenského radaru v Brdoch. Zároveň však namietal proti prijatiu Gruzínska a Ukrajiny do NATO.

Európska únia v nedeľu reagovala na zábery z mesta Buča, na ktorých sú vidieť mŕtve telá ukrajinských civilistov na uliciach po odchode ruských vojakov. Predseda Európskej rady Charles Michel prisľúbil, že EÚ pomôže Ukrajine zhromaždiť dôkazy o vojnových zločinoch, ktoré podľa Ukrajincov spáchala ruská armáda.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že zábery z masakry civilistov v meste Buča sú falošné. Svoje tvrdenie opierajú o skutočnosť, že zábery boli zverejnené len štyri dni po tom, ako ruská armáda opustila mesto.

zdroj: cbsnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com