VIDEO: Prezident Macron počas návštevy schytal od muža facku! Zadržali dve osoby

Francúzsky prezident Emmanuel Macron dostal v utorok na verejnom zhromaždení v obci Tain-l’Hermitage v departemente Drôme v regióne Rhône-Alpes facku od okoloidúceho.

Macron pristúpil k davu za zábranami, podával si s ľuďmi ruky a jeden muž mu najprv podal ruku a potom ho druhou rukou udrel do tváre.

Ďalším pokusom o facku hlave štátu zabránila ochranka. Elyzejský palác potvrdil pravdivosť videozáznamu incidentu, ktorý zverejnila televízia BFM TV.

Minulý týždeň začal prezident Macron šesťtýždňové domáce turné, aby „pocítil pulz“ Francúzska, ktoré sa podľa Elyzejského paláca dostáva z krízy spôsobenej pandémiou covid-19.

K stretu došlo v obci Tain-l’Hermitage pred strednou hotelovou školou, ktorú Macron navštívil. Aj keď na videu situácia vyzerá ako útok, prezidentovi spolupracovníci podľa agentúry AFP trvajú na tom, že išlo len o „pokus o facku“. Polícia v súvislosti s útokom zatkla dvoch mužov.

Francúzsky prezident sa v týchto dňoch snaží zapôsobiť na voličov pred blížiacimi sa komunálnymi voľbami, ako aj pred prezidentským súbojom, ktorý je naplánovaný na budúci rok, uvádzajú francúzske médiá.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com