VIDEO! Pred zbombardovaným divadlom v Mariupole bol obrovský nápis „Deti“. Rusi to ignorovali!

Rusko v stredu zhodilo bombu na budovu činoherného divadla v Mariupole, v ktorej sa nachádzal jadrový kryt s 1000 ľuďmi. Okrem toho Ukrajinci napísali pred divadlo veľký nápis v cyrilike, ktorý bol viditeľný aj zo satelitov, a preto si ho Rusi museli všimnúť.

Zatiaľ nie je známe, koľko obetí si útok na divadlo vyžiadal. Satelitné snímky, ktoré zverejnila americká spoločnosť Maxar, však ukazujú veľký nápis, ktorý vyrobili Ukrajinci na oboch stranách budovy divadla.

Podľa Maxara bola snímka zhotovená už 14. marca, dva dni pred útokom.

Najnovšie fotografie z miesta potvrdzujú, že mariupolské divadlo je v podstate zrovnané so zemou. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba už v stredu útok odsúdil a uviedol, že „Rusi nemohli nevedieť, že ide o úkryt pre civilistov“.

Ruské ministerstvo obrany poprelo akékoľvek bombardovanie divadla. Podľa ministerstva budovu vyhodili do vzduchu samotní Ukrajinci, konkrétne krajne pravicová nezávislá jednotka ukrajinskej Národnej gardy s názvom Azovský prápor.

Ministerstvo neposkytlo žiadne dôkazy pre svoje tvrdenia, ale v minulosti obvinilo prápor Azov, že bráni civilistom opustiť bombardované mestá.

Celý Mariupol sa v posledných dňoch zmenil doslova na mesto duchov. Jeho obyvatelia prežívajú v ruinách bez vody, tepla, elektriny a potravín. Podľa poradcu starostu Pjotra Andriuščenka obyvatelia dokonca pijú vodu z kaluží.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com