VIDEO: Polícia obvinila muža, ktorý sa so sekerou pokúšal dostať do Národnej rady SR

Vyšetrovateľ Bratislavskej krajskej kriminálky začal v súvislosti s incidentom ku ktorému došlo v budove Národnej rady SR trestné stíhanie. Obvineniu z trestného činu útoku na orgán verejnej moci v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva, čelí 22-ročný A. F. z Bratislavy.
Ten podľa doterajších informácií mal prísť dňa 27.01.2021 krátko po 15.30h na hlavný vchod budovy Národnej rady SR na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave a násilím sa pokúšal otvoriť dvere vedúce do priestoru vestibulu, ktoré sa však z dôvodu ich zabezpečenia nepodarilo otvoriť.
Následne mal z igelitovej tašky vybrať sekeru, čo sa mu však nepodarilo z dôvodu rýchleho zásahu príslušníkov Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR. Tí muža na mieste zadržali, a po príchode odovzdali hliadke PZ ktorá muža eskortovala na príslušný útvar PZ. Muž mal pri sebe pri zadržaní sekeru s dreveným poriskom o dĺžke 67 cm, nôž s pevnou čepeľou s puzdrom zelenej farby, zatvárací nôž čiernej farby a viacero kusov papierikov s menami poslancov a názvami politických strán. V tejto súvislosti vykonali policajti Bratislavskej krajskej kriminálky na základe súhlasu sudcu prehliadku bytových priestorov, v rámci ktorej zaistili ďalšie veci dôležité pre trestné konanie
Po vykonaní potrebných úkonov bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia. Za uvedené konanie mu v zmysle zákona hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Vyšetrovateľom bol spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com