VIDEO: Neskutočné čo sa dnes odohralo na hraničnom priechode HORNÉ SRNIE – BRUMOV-BYLNICE!

Slovensko začalo s intenzívnymi kontrolami cestujúcich a väčšinu hraničných priechodov dokonca úplne uzavrelo. To rozhnevalo ľudí na oboch stranách česko-slovenskej hranice. Na niektorých miestach vzali veci do vlastných rúk, a keď išla polícia na obed, posunuli zábrany a prešli.

Slovenská polícia a armáda stráži hranice so všetkými susednými krajinami. Dôvodom sú obavy z rozšírenia delta mutácie koronavírusu z Indie do zvyšku sveta. Podstatná časť hraničných priechodov je uzavretá, objavili sa na nich betónové alebo kovové zábrany.

Slovenská vláda tvrdí, že išlo o menšie priechody, ale ten medzi Moravským Lieskovým a Strání je na ceste prvej triedy. Od utorka rána sa tam tvoria kolóny, v ktorých vojaci a policajti otáčajú nielen autá, ale aj autobusy. Slovenská polícia plánuje v najbližších dňoch zriadiť na hlavných hraničných priechodoch špeciálne pruhy pre očkovaných ľudí, aby sa predišlo tvorbe front.

Tamojšie napätie by sa dalo krájať a Česi aj Slováci sú rovnako nahnevaní, pretože bratislavské nariadenie im komplikuje život. Podľa reportéra TV Nova niektorým došla trpezlivosť, a keď policajti a vojaci odišli na obed, zátarasy sa presunuli a autá mohli prechádzať desiatky minút bez obmedzení.

Protestovali aj na priechode Horné Srnie, tam počas protestu zadržala polícia poslanca ĽSNS Petra Krupu, píše na svojom Facebooku Marian Kotleba.

Ako to tam vyzeralo si môžete pozrieť na videu:

zdroj: tn.cz, Katarína Jančovičová facebook, Michal Vaško facebookNAŠE VALAŠSKO info

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com