VIDEO Muž odpálil ohňostroj pod Kriváňom! Hovorí o revolúcii. Hrozí mu pokuta 3000 eur

Peter z okresu Rimavská Sobota sa na Mikuláša vybral so štvoricou detí na Kriváň, aby spod neho odpálil ohňostroj.

Ako píše polícia na facebooku šíritelia, a hlavne tvorcovia dezinformácií budú vždy „bojovať“ proti akémukoľvek oficiálnemu nariadeniu – a je úplne jedno, či úlohou nariadenia je ochrana života a zdravia. Takéto osoby sú preto obzvlášť nebezpečné vo vzťahu k ďalším osobám – svojim konaním sú schopné ich presvedčiť alebo prinútiť (deti nemajú na výber) na nasledovanie svojho konania.

Napríklad, ak v nariadení/zákone/vyhláške bude uvedené, že zem je guľatá, dezinformátori to budú spochybňovať. Ak nariadenie bude hovoriť o zákaze túr v zimnom období, budú ho ignorovať a „hrdinsky“ dokážu, že pre nich žiadne pravidlá neplatia…

Prečo to robia? Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že v mnohých prípadoch ide o osoby, ktoré zažívajú vo svojom osobnom živote vnútornú mizériu, depresiu, sklamanie. Potácajú sa zo dňa na deň, hľadajú stratený zmysel svojej existencie, po neúspechoch v súkromí a zamestnaní bažia po pozitívnych pocitoch.

Vďaka sociálnym sieťam získali nástroj, respektíve most, prostredníctvom ktorého sa dokážu prepracovať k sebauspokojeniu. Dospeli totiž k zisteniu, že ak akokoľvek budú spochybňovať akékoľvek oficiálne nariadenie alebo pravidlo (nemusí sa vôbec týkať korony), veľmi ľahko a rýchlo si nájdu „fanúšikov“ medzi rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi.

Odrazu začnú dostávať podporné komentáre a budú zažívať úprimné vnútorné šťastie. Zo dňa na deň, od statusu k statusu, sa stanú závislými od chemických reakcií v organizme – začnú publikovať viac statusov, začnú porušovať viac nariadení, až sa im vlastný život a bezpečie ostatných osôb vymkne spod kontroly.

Takéto stupňovité správanie je časovanou bombou, ktorá sa či už z pohľadu individuálneho psychického zdravia alebo z pohľadu bezpečnosti okolia určite neskončí dobre.

 

Video tu:

 

zdroj: youtube, Hoaxy a podvody – Polícia SR

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com