VIDEO: Českí policajti tvrdo spacifikovali muža bez rúška. Neobmäkčil ich ani plačúci trojročný syn!

Tvrdý zákrok mestských policajtov v českom meste Uherské Hradište proti mužovi bez ochrany dýchacích ciest vzbudil medzi Čechmi vlnu nevôle.

Na sociálnych sieťach sa v stredu objavilo video tvrdého zásahu uherskohradišťských strážnikov proti mužovi zrejme kvôli chýbajúcej ochrane dýchacích ciest.

Strážnici muža zvalili na zem pred zrakmi vydeseného synčeka. Obaja členovia hliadky sú mimo službu, prípadom sa zaoberá aj polícia.

Na videu je vidieť, ako jeden strážnik vystrašené dieťa odstrkuje od otca.

„Pustite ma, pustite ma, ježišikriste,“ kričal na políciu muž na zemi. „Čo mu to robíte, preboha?“ volá na policajtov ženský hlas. 

Dieťa plače a dožaduje sa mamičky. Muž žiada o pomoc, prosí okoloidúcich, aby zavolali štátnu políciu.. Žena sa nakoniec zhostila malého chlapca, ktorý sa s krikom dožadoval mamy.

Podľa vyjadrenia mesta sa malo všetko odohrať v stredu okolo pol piatej popoludní, kde dvojčlenná hliadka kontrolovala muža ročník 1980. „Pri kontrole bolo zistené, že dochádza k porušovaniu mimoriadneho opatrenia, ktoré zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostriedkov dýchacích ciest na verejne prístupných miestach v zastavanom území obce, „uviedol hovorca Uherského Hradišta.

Vzhľadom na to, že pri zákroku bolo aj malé dieťa, nariadil starosta prípad podrobne vyšetriť.

Na sociálnej sieti Facebook video zdieľala aj manželka zadržaného muža. „Toto je môj manžel a 3-ročný syn. Môj manžel nemal masku vonku. Nebol agresívny, len si nechcel nasadiť masku. A ktokoľvek by sa chcel opýtať, kde bola mama, pracovala na covidovom ARO a pomáhala ventilovaným pacientom. Manžela odviezli na stanicu a syna nechali na ulici bez otca,“ píše nahnevaná matka Vendula Z.

Mestskí strážnici nekonali podľa pravidiel. Na miesto mali zavolať štátnu políciu, prípadne muža predviesť na ich oddelenie aj s dieťaťom. Chlapca ale nechali samého bez dozoru na ulici. K nemu potom po chvíli prišla ďalšia hliadka strážnikov a dieťa odviezli na oddelenie mestskej polície. Podľa noviniek.cz išlo o pár minút, no dieťa bolo bez rodičov a vystrašené.

 

zdroj: tvnoviny.sk, tn.nova.cz, Facebook Thomas-Georg Poehlmann

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com