VIDEO! 27-ročný muž Manpreet Singh je uväznený v tele dieťaťa. Meria 58 centimetrov a vyzerá ako batoľa!

Keď sa v roku 1995 v Indii narodil chlapček Manpreet Singh, všetko nasvedčovalo tomu, že z neho vyrastie zdravé dieťa. Po roku života však zrazu prestal rásť. Lekári neskôr na diaľku diagnostikovali Manpreetovi Laronov syndróm, ktorý spôsobuje trpasličí vzrast a uväznil 27-ročného muža v tele batoľaťa.

Keď bol Manpreet Singh malý, jeho rodičia si mysleli, že začne opäť rásť. Ale nestalo sa tak. Dnes má tento muž iba 58 centimetrov, nehovorí a je uväznený v tele batoľaťa.

Manpreet, 27 rokov, nielen vyzerá, ale aj sa správa ako batoľa. Komunikuje najmä gestami, chichotaním, bľabotaním a dokáže aj kričať. Ak ho niečo vystraší, môže plakať. Rodina muža uväzneného v tele batoľaťa pochádza z chudobných pomerov. Z finančných dôvodov nikdy nemohli dať odborníkom presne diagnostikovať, akým ochorením Manspreet trpí.

Vzhľadom na jeho malý vzrast, veľké ruky, veľké nohy a ochabnutú kožu sa lekárske orgány na diaľku domnievajú, že Ind Manpreet Singh trpí Laronovým syndrómom spôsobujúcim trpasličí vzrast. Ide o zriedkavú formu autozómovo recesívnej poruchy, ktorá sa vyznačuje rezistenciou organizmu voči rastovému hormónu. Jedným z príznakov tejto poruchy je veľmi nízky vzrast.

28-ročný Manpreet potrebuje 24-hodinovú starostlivosť. Jeho vlastní rodičia sa oňho už nemohli starať, a tak sa oňho teraz plne stará jeho teta Lakhwinder Kaur, s ktorou žije a ktorá ho všade nosí so sebou.

Napriek svojmu fyzickému a duševnému stavu je Manpreet Singh v Indii veľmi uznávanou osobou. Dedinčania ho považujú za reinkarnáciu hinduistického boha a cestujú zďaleka, aby mu vzdali hold.

Zdroj: Metro.co.uk, Gentside.co.uk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com