Veronika Remišová: Nenechajme si Deň boja za slobodu a demokraciu ukradnúť ľuďmi, ktorí vychádzajú z komunistickej alebo nacistickej ideológie

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla Veronika Remišová.

 

Celý príspevok tu:

„NENECHAJME SI UKRADNÚŤ 17. NOVEMBER

17. november 1989 je dňom, na ktorý môže byť náš národ skutočne hrdý. Je sviatkom a spomienkou na tých, ktorí našli odvahu postaviť komunistickému režimu. A dlho predtým aj nacistickým okupantom. 17. novembra 1939 prepadávali nacistické komandá vysoké školy v Prahe a ďalších českých mestách a bez riadneho súdu mučili a popravovali, približne 1 200 študentov odvliekli do koncentračnému tábora.

Ako národ a spoločnosť čelíme najväčšej zdravotnej a ekonomickej kríze od druhej svetovej vojny. Preto je najdôležitejšia súdržnosť, spolupatričnosť, ale aj trpezlivosť a tolerancia voči sebe navzájom.

Je neprijateľné, že práve v tento deň vyzývajú bývalí komunisti, fašisti a chuligáni na porušovanie zákona, niektorí dokonca na násilie a vandalizmus. Snažia sa ukradnúť a prekrútiť odkaz novembra, odkaz pokojnej, ale nástojčivej sily, ktorý v sebe nesie tisíce príbehov osobnej statočnosti a odvahy. Zákaz zhromažďovania dnes nie je zameraný na potláčanie občianskych práv. Je zameraný na ochranu našich najslabších. Vo viacerých krajinách boli veľké zhromaždenia ľudí základom nekontrolovateľného šírenia koronavírusu, ktoré vedie k preplneným nemocniciam a množstvu obetí. Práve preto sú dnes zhromaždenia zakázané vo väčšine krajín Európy od Švédska po Grécko.

Nenechajme si Deň boja za slobodu a demokraciu ukradnúť ľuďmi, ktorí vychádzajú z komunistickej alebo nacistickej ideológie, ideológií, proti ktorým protestovali a bojovali študenti v roku 1939 a 1989. Láska k slobode nepotrebuje veľké zhromaždenia, v dnešnej situácii potrebujeme skôr každodenné gestá solidarity a zodpovednosti.

Preto pozývam všetkých, aby sme November oslávili tým, že sa všetci budeme správať zodpovedne. V politike, ale aj našich osobných životoch. Spolu to Dokážeme! Bez násilia.“ napísala Remišová na sociálnej sieti.

 

 

zdroj: Veronika Remišová

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com