Veľký dar z Nemecka: Na Slovensko dorazí 31 pľúcnych ventilátorov. Poputujú do tejto nemocnice

Zdravotnícke prístroje boli doručené pre Úrad hlavného lekára Ozbrojených síl SR prostredníctvom nemeckého veľvyslanectva na Slovensku.

Nemecko darovalo Slovensku na pomoc v boji s pandémiou nového koronavírusu 31 pľúcnych ventilátorov v hodnote zhruba 150.000 eur. V priebehu nasledujúcich dní budú odovzdané na využitie do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Pľúcne ventilácie spolu s príslušenstvom budú slúžiť pacientom s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. „Z celkového počtu 31 ventilátorov je 25 ventilátorov darom od Ministerstva obrany Spolkovej republiky Nemecko a šesť ventilátorov od Ministerstva zdravotníctva Spolkovej republiky Nemecko,“ spresnila Kovaľ Kakaščíková.

Obom nemeckým ministerstvám poďakoval minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Tento prejav solidarity je podľa jeho slov dôkazom dlhodobo nadštandardnej bilaterálnej spolupráce Slovenska s Nemeckom v oblasti obrany a bezpečnosti a zároveň tiež vysokej úrovne spoločných vzťahov v NATO a Európskej únii (EÚ).

Pľúcne ventilátory sú kľúčové pri liečbe najvážnejších prípadov ochorenia COVID-19. Veľmi nás teší, že sme mohli podporiť ďalšie skvalitnenie zdravotnej starostlivosti,“ uviedla nemecká veľvyslankyňa na Slovensku Barbara Wolf. Vyzvala taktiež, aby bolo naďalej udržané spoločné úzke partnerstvo v rámci EÚ a NATO.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com