Veľavravný odkaz štátneho tajomníka Paulisa na kauzu Sputnik: Zastal sa slovenských vedcov!

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR Ľudovít Paulis stojí za Slovenskou akadémiou vied (SAV) a slovenskými vedcami.

Reagoval tak na piatkové vyjadrenia na adresu vedcov v súvislosti s vakcínou Sputnik V. TASR o tom informoval odbor komunikácie MŠVVaŠ. „Naši vedci sú mimoriadne kvalitní, o čom svedčia aj medzinárodné uznania a publikácie. Som na ich prácu a prácu Slovenskej akadémie vied hrdý a dôverujem im a ich analýzam,“ uviedol Paulis. Ako dodal, výskum slovenských vedcov je rovnako kvalitný naprieč všetkými odbormi, počnúc digitálnymi technológiami cez automotive až po mikrobiológiu a medicínu.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO), ktorý vo štvrtok (8. 4.) rokoval v Moskve, v piatok povedal, že Rusi sa cítia byť mimoriadne poškodení tým, že Štátny ústav pre kontrolu liečiv zveril posúdenie vakcíny Sputnik V neregistrovanému laboratóriu, ktorého výsledky narušili reputáciu vakcíny po celom svete. Biomedicínske centrum SAV toto tvrdenie zásadne odmieta.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com