Vedeli ste, že teta tvorí nezastupiteľnú úlohu vo vývoji dieťaťa ? Je mu ako druhou mamou…

Vývin dieťaťa ovplyvňuje prítomnosť viacerých ľudí. Nie sú to len rodičia, ktorí sa zasluhujú najmä o výchovu a starí rodičia, ktorí by dieťaťu zniesli aj modré z neba. Dôležitú rolu zohráva tiež teta, ktorá je pre dieťa ako druhá mama. Prečo sú tety také dôležité?

1. „Ďalší problém!“ Nevadí, pretože teta dokáže dieťa dostať z každého prúseru a poskytnúť také informácie, ktoré by inde nezískalo. Je jedno či sa jedná o školu, alebo prvé lásky. Teta je otvorená všetkému.
2. Tety sú ako čarovné víly, ktoré vždy vedia čím svojich synovcov či neterky potešiť. Darčeky od tety sú špeciálne darčeky.

3. „Asi som sa zaľúbil/la.“ S touto témou určite nechce ísť teenager za svojimi rodičmi. Našťastie je tu teta, ktorá opäť vie, ako reagovať. S tetami sa dá skvelo porozprávať aj o témach, ktoré sú ušiam rodičom neprístupné.

4. Tety sa neboja a nehanbia hovoriť o svojich skúsenostiach zo života. Rady, ktoré poskytnú sú na nezaplatenie práve vďaka tomu, že si sami prežili kopu vecí. Teta je vlastne niečo ako psychológ.
5. Teta nikdy nehodnotí a nemoralizuje. Chápe chyby a prešľapy detí a dokáže sa s nimi baviť o hodnotách a morálke tak, ako nikto iný.

6. Žiadna pestúnka alebo škôlka či družina nedokáže nahradiť čas strávený s tetou. Je zábavná a plná dobrej energie.

7. Áno, každý robí aj chyby. Deťom sa teda toho niekedy podarí viac než dosť, avšak teta ich nikdy nekarhá. Snaží sa im to podať a vysvetliť bez kriku, čo je pre deti omnoho prijateľnejšie.

Týchto 7 bodov sú najmä prínosy pre dieťa, avšak čo získate vy, keď sa stanete tetou? Je toho nespočetne veľa, avšak tu je 6 bodov, ktoré považujeme za hlavný prínos:

1. Všetky aktivity budú pre vás zrazu omnoho zábavnejšie a stanete sa opäť viac hravá. Vaši synovci či neterky vás určite nenechajú vážnou a prebudíte v sebe hravé dieťa.
2. V deň, keď váš prvý synovec či neterka uzrie svetlo sveta bude výnimočný. Úžasné je ale to, že ak ich bude viac, vaša láska bude ku každému z nich rovnaká a budete chcieť, aby ich bolo stále viac.

3. Ako dospievame, tak zvykneme zabudnúť aké skvelé bývajú objatia a tiež iné prejavy lásky. Pri svojich synovcoch a neterkách o to určite nebudete mať núdzu. Deti sa nehanbia vypýtať si objatie, alebo vás rovno objať.
4. Puto, ktoré si vytvoríte bude večné. Uvidíte, ako dospievajú, avšak nikdy nezabudnú na to, že sa na vás môžu spoľahnúť a ani na to, čo všetko ste pre nich v živote urobili.

5. Vedomie toho, že je medzi vami puto a možnosť pomoci je však obojstranná. Ak budete mať v živote ťažké obdobie, práve vaši synovci a neterky vám dokážu vyčarovať úsmev na tvári a pripomenú vám, na čom v živote naozaj záleží.
6. Perfektne spoznáte vkus vašich miláčikov. Darčeky od vás budú vždy výnimočné a vám nebude robiť problém vybrať ten správny.

Ako vidíte, tety by sme naozaj mohli prirovnať k čarovným vílam, ktoré utužujú celú rodinu. Vďaka pevnému putu, ktoré si vytvoria so svojimi synovcami či neterami spájajú aj vzťahy s rodičmi a starými rodičmi. Dokážu rodičom objasniť pre nich nepochopiteľné správanie ich detí a deťom zase pomôcť dostať sa cez ich ťažkosti a trápenia, ktoré dospievanie prináša.

 

ZDROJ: chillin.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com