Vedeli ste, že mačky majú liečivé schopnosti? Čítajte, pri ktorých chorobách vám dokážu pomôcť

Zdravie človeka je bezpochyby to najcennejšie čo má. Človek by si ho mal chrániť, starať sa oň a jedným z riešení je zaobstarať si mačku, pretože tá vás udrží v zdravej životnej kondícií. Áno, správne čítate, mačky majú blahodarné účinky na zdravie človeka vďaka ich mňaukaniu a teplu, ktoré vydávajú. Práve tieto veci v nás znižujú stres, únavu a naopak dodávajú nám pocit pokoja a pohodlia.

Zaujímavosťou je, že mačky z nášho tela odoberajú negatívnu energiu, čím nás zbavujú chorôb. Viaceré z nich si dokonca vedia ľahnúť na bolestivé miesto a doslova vysať chorobu z neho. Stáva sa však, že niekedy choroba prejde na štvornohé zvieratko, ktoré sa pre nás doslova obetuje.

S týmito 7 zdravotnými problémami nám mačky dokážu pomôcť:

Tráviaca sústava:
Hladkanie krátkosrstých mačiek dokáže liečiť choroby súvisiace s tráviacim traktom. Okrem iného je toto plemeno mačiek nápomocné aj pri chorobách s močovými sústavami.

Nervový systém:
Ako sme už vyššie spomínali, dlhosrsté mačky dokážu eliminovať stres, únavu, depresiu a rôzne migrény. Sú veľkými pomocníčkami aj pri rôznych duševných poruchách, pretože ľudí dokonale upokojujú. Sú skvelými poslucháčkami a čo je najlepšie, nikdy nič nepovedia ďalej, a tak im človek môže rozprávať o svojich problémoch aj hodiny.

Nespavosť:
Ak nemôžete zaspať z nadmerného stresu či podráždenia, tak si do postele určite zoberte svojho štvornohého miláčika. Jeho prítomnosť vás upokojí a zbaví zlých myšlienok, vďaka čomu sa vy pohodlne vyspíte. Odporúča sa dokonca na 5 minút priložiť si mačku na čelo, vďaka čomu sa upokojíte a zaspíte oveľa rýchlejšie.

Kardiovaskulárny systém:
Obyčajné pritúlenie sa a hladkanie mačky znižuje krvný tlak u ľudí s hypertenziou, znižuje pulz, čím môže zachrániť ľudí pred infarktom. Túto chorobu dokážu najviac liečiť dlhosrsté mačky.

Imunitný systém:
Na imunitu celého tela dobre pôsobí mačacie mňaukanie, ktoré ľudí upokojuje a zbavuje stresu.

Kosti a kĺby:
Zaujímavosťou je, že vedci prišli na to, že mačacie mňaukanie pôsobí pozitívne aj na hojenie rán a pevnosť kostí, ale i na liečbu osteoporózy. Je to najmä preto, že mňaučanie sa podobá ultrazvukovému ošetreniu, ktoré kostiam a kĺbom napomáha. Pri liečbe artrídy vám zaručene pomôžu perzské mačky.

Dlhovekosť:
Vedci zistili, že tí, ktorí majú mačky, žijú o 5 – 10 rokov dlhšie ako ostatní. Ako dôvod uvádzajú, že majitelia mačiek majú stabilnejší a pokojnejší život, pričom hladina cholesterolu v krvi je podstatne nižšia.

Čo poviete na tieto novinky vy? Zdieľajte tento článok, nech sa o blahodarných účinkoch mačiek dozvedia aj ostatní.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com