Vedeli ste, že ľudia, ktorí spávajú na pravom boku, sa vystavujú zdravotným problémom? Tu sú dôvody…

Dobrý spánok sa vždy odporúča, ak chcete zachovať zdravý životný štýl. V dôsledku stresu, aktivity a hektického života, my všetci musíme dať nášmu telu príležitosť k odpočinku, bez pocitu stresu. Je dobré si dopriať aspoň osem hodín, čo znamená, že strávime takmer tretinu svojho života v posteli. Dobrý nočný spánok môže robiť zázraky pre fyzické aj duševné zdravie jedinca, a to isté platí aj pre pozíciu v akej spíte.

Ľudia majú tendenciu k spánku v mnohých rôznych polohách. Spať v správne polohe nám môže priniesť niekoľko výhod.

Spanie na chrbte nie je najlepší nápad pre mnoho ľudí, pretože to môže spôsobiť dýchacie problémy, a tým čo spia na pravej strane môže poškodiť tráviaci systém.

Ak budete spávať v tychto polohách vystavujete sa mnohým  zdravotným problémom.

Spať na ľavej strane môže byť kľúčom k udržaniu zdravého tela a tu je dôvod, prečo. To umožňuje zlepšenie tráviaceho systému, pretože to dáva telu možnosť hromadiť živiny a zbaviť sa rýchlejšie toxínov. Výskumy dokazujú,že spanie na ľavej stranezmierňujú príznaky pálenia záhy. Aj v tehotenstve je dobré spať na ľavej strane aby došlo k lepšiemu krvnému obehu do srdca.

Tiež podporuje krvný obeh a zlepšuje kardiovaskulárne zdravie, čo v konečnom dôsledku nás robí zdravšími. Ľavá strana tela je dominantná lymfatická strana na ktorej keď spíte naše telo má viac času na filtrovanie toxínov,lymfy a nečistôt cez hrudnú dutinu a lymfatické uzliny.

Preto je dobré naučiť sa spať na ľavej strane. Vieme že sa to zdá divné ale dá sa to naučiť. Vždy si treba pred zaspávaním povedať , aj keď mi to nieje povôli, robím to pre svoje zdravie. A postupom času zistíte, že je to samozrejmosť.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Zdroj: https://www.healthandlovepage.com/

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com