Vedeli ste, že každý náš zub je spojený s konkrétnym orgánom v tele?

Ľudské telo je komplikovaná sústava a už mnohokrát sa potvrdilo, že mnoho častí tela súvisí so zdravotným stavom iných častí tela. Dnes sa sa pozrieme na zuby vo vzťahu k vnútorným orgánom.

Aj malé poškodenie zuba môže byť problémom spojeným s jednotlivými orgánmi. Podľa odborníkov, prvý a druhý horný a dolný rezák, má na svedomí udržanie normálneho stavu obličiek a močového mechúra. Očné zuby zase značia o stave pečene a žlče.

Za to premoláre (4 a 5) upozorňujú na stav pľúc a hrubého čreva, šiestej a siedmej stoličky za stav žlčníka, sleziny a slinivky brušnej. Zuby múdrosti zase za stav srdca a tenkého čreva. Nechápte to však zle, nie každé poškodenie zuba je nutne sprevádzané iným ochorením našich orgánov. Niekedy však pociťujete bolesť zuba bez príčiny a zuba v závere nič nie je. Jedná sa o Fantómovou bolesť, čo je signál bolesti iného orgánu, vysielaný do zubov. A ak budete práve poznať prepojenie orgánov, môžete ľahšie odhadnúť komplikácie s tým, ktorým orgánom.

Choré zuby poukazujú aj na bolesť hlavy. Ak je v koreni zubu prítomný zápal, viete, čo je skutočným problémom. Prvé a druhé rezáky sú indikátorom infekcie horných močových ciest. Prvý rezák môže ukazovať na angínu alebo ochorenia kĺbov.

Dokonca tam cítite bolesť v prípadoch akútneho zápalu žlčníka alebo hepatitídy. Bolesť štvrtej a piatej stoličky je zase príčinou kolitídy, chronickej pneumónie alebo alergické reakcie. Pokiaľ cítite bolesť štvrtých horných a dolných stoličiek, máte pravdepodobne problém s kolennými kĺbmi, ramenami, možno aj artritídou alebo ochorením čriev.

Bolesť hornej šestky a sedmičky je indikátorom gastritídy, žalúdočného vredu, zápalu slinivky brušnej, anémia. Bolesť v hornej časti je spojená so zápalom prínosových dutín, nádoru štítnej žľazy, zápale vaječníkov a sleziny. Bolesti dolných stoličiek označujú problémy s tepnami, artériosklerózu.

Odborníci hovoria, že problémy s žilami a pľúcami (bronchitída, astma, zápaly) majú na svedomí polypy v hrubom čreve. Tiež ak máte problémy s tretími stoličkami, môžete mať v skutočnosti problémy so srdcom a vrodenými chybami.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: gratulki.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com