Vedci zistili, že všetky stromy majú emócie: Vedia cítiť, mať strach, či prežívať bolesť! Dokážu sa o seba starať ako ľudia

Vedci sa skúmaním rastlín zaoberali už dávno. Ich výskum naozaj potvrdil, že rastliny cítia a vnímajú. Mnohé prípady potvrdili, že rastliny rovnako dokážu reagovať aj na prítomnosť danej osoby.

Vnímajú ich správanie voči nim, či dokonca rozoznať hlas človeka, ktorý sa o ne stará. Prejavujú to kvitnutím a lepším rastom. Je to spôsob ich odmeny za dobrú starostlivosť.

Peter Volleben sa rozhodol svoj výskum rozšíriť nielen na rastliny, ale stromy. Vždy ho fascinovali a dokonca o nich nakrútil aj dokumentárny film, kde ich skúma. Jeho tvrdenia sú prinajmenšom skutočne zaujímavé. Zistil, že stromy cítia. Majú ľudské emócie, ktoré prežívajú ako ľudia. Dokážu sa cítiť vystrašene, no môžu cítiť aj bolesť.

Dalo by sa povedať, že stromy sú rovnako spoločenské stvorenia ako ľudia. Vyhľadávajú svoju blízkosť a sú priateľmi. Peter Volleben dokonca hovorí aj o tom, že stromy sa k sebe správajú ako oddaní manželia.

Iný vedec skúmal stromy pomocou laseru, ktorým ich preskenoval. Sledoval ich vnútro. Prúdenie vody, či ohýbanie vetiev. Zistil, že živiny a miazga, ktorá nimi preteká, je v stromoch ako ich bijúce srdce. Majú dokonca aj vlastný pulz, voda v nich prúdi ako krv a slúži aj na prenos živín do celého organizmu.

Tieto zistenia boli uverejnené aj vo vedeckých časopisoch, no nie každý má na to rovnaký názor.

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com