Vedci zistili, že rozprávanie s domácim miláčikom je znakom vysokej inteligencie!

Ak máte domáce zviera, pravdepodobne ste s ním už niekedy viedli „rozhovor“. Možno to bola jednoduchá otázka: „Bol si dobrý?“ alebo „Chýbal som ti?“. Alebo to bolo niečo dlhšie.

Podľa vedcov je rozprávanie s domácimi zvieratami znakom inteligencie.

Profesor Nicholas Epley pôsobí v oblasti behaviorálnych vied na Chicagskej univerzite. V rozhovore pre Quartz povedal: „Historicky sa antropomorfizácia považovala za príznak detinskosti alebo dokonca hlúposti, ale ukazuje sa, že je to vedľajší produkt našej tendencie robiť ľudí jedinečne inteligentnými.“

Ľudia majú tendenciu pomenovať zvieratá alebo svoje obľúbené predmety, napríklad autá, lode alebo lietadlá.

Veľmi často sa tieto javy vyskytujú nevedome, bez toho, aby sme o tom premýšľali.

Podľa profesora Epleyho je takéto správanie znakom dobre vyvinutého mozgu a poukazuje na inteligenciu. Ďalším podobným javom je hľadanie podoby ľudských tvárí v predmetoch. „Ako príslušník najsociálnejších živočíchov na planéte ste najcitlivejší na oči, pretože sú oknom komunikácie s mysľou iných ľudí,“ píše Epley.

Inými slovami, ak sa rozprávate so svojou mačkou alebo psom, je to znak toho, že ste veľmi inteligentní, máte rozvinutú myseľ a aktívnu predstavivosť.

Je to skvelá správa pre všetkých priateľov zvierat, ktorí ich považujú za skutočných spoločníkov. Podeľte sa o tieto informácie so všetkými, ktorí sú mimoriadne inteligentní a rozprávajú sa so zvieratami!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com