Vedci prišli na najrýchlejší spôsob, ako schudnúť do plaviek. Posledné jedlo dňa si musíte dať v túto hodinu!

Do začiatku leta zostáva už len niekoľko týždňov, takže každá rada, ktorá nám pomôže schudnúť, je vítaná. Dnes vám však neprinášame len tak hocijakú radu, s touto radou prišli vedci z Alabamskej univerzity.

Internet je zaplavený radami, ako čo najrýchlejšie schudnúť. Bohužiaľ, vo väčšine prípadov ide o drastické diéty, ktoré netrvajú dlho. Časopis Cell Metabolism však uverejnil výsledky z Alabamskej univerzity, ktoré sú viac než prekvapivé.

Podľa výsledkov tejto štúdie stačí, ak si dáte posledné jedlo o 15.00 hod. a potom necháte svoje telo stráviť nasledujúcich 18 hodín v pokoji bez ďalšieho príjmu kalórií. Ďalšie jedlo by sa preto nemalo jesť skôr ako o 9.00 hod. nasledujúceho dňa.

Štúdie sa zúčastnilo osem mužov, ktorí po piatich týždňoch nielen schudli, ale upravili si aj hladinu inzulínu, znížili krvný tlak a dokonca aj hladinu cholesterolu. Vedci tiež tvrdia, že muži, ktorí mali rovnaký kalorický príjem ako muži v prvej skupine, s jediným rozdielom, že čas medzi jedlami bol 12 hodín, mali oveľa horšie výsledky.

Podľa nich telo nedokázalo tak ľahko stráviť potravu a úbytok hmotnosti bol tiež výrazne nižší. Testovaní muži ani po osemnástich hodinách nepociťovali chuť na sladké, čo znamená, že mali lepšiu kontrolu hladiny glukózy v krvi.

Jedinou nevýhodou tohto experimentu bol počet zapojených respondentov. Počet testovaných mužov bol veľmi malý, preto sa odborníci zhodujú, že výsledky nemusia byť veľmi objektívne. Vedci, ktorí sa touto problematikou zaoberali, navyše dodávajú, že pre niektorých ľudí je takýto spôsob stravovania nemysliteľný, pretože väčšina z nás sa poriadne naje až po 15. hodine, keď prídeme z práce.

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com