Vedci potvrdzujú: Ženy by mali chodiť na dovolenku so svojimi priateľkami. Sú potom šťastnejšie a zdravšie!

Máme skvelú správu pre všetky ženy. Vedci tvrdia, že ženy by mali chodiť na dovolenku so svojimi dobrými priateľkami. Hoci väčšina z vás pravdepodobne cítila, že na tom niečo je, teraz máme aspoň vedecký dôkaz! Ukázalo sa totiž, že takéto dovolenky majú veľký vplyv na duševný stav žien.

Ako uvádza časopis Southern Living s odvolaním sa na výskum z roku 2016, čas strávený s priateľkami zvyšuje vylučovanie oxytocínu – hormónu známeho aj ako hormón lásky. Oxytocín sa uvoľňuje, keď sa človek cíti dobre v spoločnosti a keď sa cíti sebaisto. Oxytocín nás tiež robí empatickejšími voči ostatným a šťastnejšími

Ale to nie je všetko! Nevinný výlet s priateľkami vám môže predĺžiť život! Metaanalýza z roku 2010, ktorá analyzovala výsledky 148 štúdií s viac ako 308 000 účastníkmi, ukázala, že ľudia so silnejšími sociálnymi väzbami s inými ľuďmi žijú dlhšie.

V ďalšej analýze z roku 2015, ktorá skúmala údaje z viac ako 70 štúdií, vedci zistili, že nedostatok sociálnych kontaktov predstavuje rovnaké zdravotné riziko ako fajčenie 15 cigariet denne. Ako povedal psychológ William Chopik z Michiganskej štátnej univerzity: „Mať niekoľko naozaj dobrých priateľov môže mať obrovský vplyv na naše zdravie a duševnú pohodu. Investovať čas do priateľstiev je veľmi múdre, pretože nás to urobí šťastnejšími. “

Dúfam, že už máte dostatok dôvodov, aby ste tento článok poslali svojim priateľom a opýtali sa ich, či sa s vami chcú stretnúť a porozprávať. Je to dobré pre vaše zdravie!

Ak sa vám tento príspevok páčil – zdieľajte

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com