Vďaka tejto rastline sa budete môcť zhlboka nadýchnuť! Možno ju máte doma a ani o tom neviete!

Každému, kto má neustále upchatý nos alebo alergie, odporúčame zaobstarať si túto rastlinu!

Rýmovník je rastlina, ktorá nie je náročná a má úžasné liečivé vlastnosti! Ide o netypickú kombináciu mäty, eukalyptu a medovky. Môžete ho pridať aj do šalátov alebo mäsových jedál.

Všetky druhy tejto rastliny uvoľňujú dýchacie cesty a môžu pomôcť pri upchatom nose, prechladnutí alebo dlhotrvajúcom kašli. Stačí krátko pretrieť list tejto rastliny medzi prstami a krásna mätová vôňa sa postará o zvyšok 🙂

Čaj z tejto rastliny je účinný nielen proti prechladnutiu, ale znižuje aj krvný tlak, stabilizuje hladinu cholesterolu a má pozitívny vplyv na krvný obeh. Vývarom z tejto rastliny môžete potierať aj rany – rýchlejšie sa zahoja! Rumanček je tiež skvelý pri reumatizme.

A napokon, jeho špecifická vôňa odpudzuje komáre! Len pozitíva! 🙂

Poznáte niekoho, koho by tento článok zaujímal? Zdieľajte ho!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com