VÁŽNA DOPRAVNÁ NEHODA: Vodič prehliadol húkajúcu sanitku, pri zrážke sa vážne zranilo dieťa!

Vážna dopravná nehoda v stredu po poludní zablokovala hlavnú cestu v susedných Čechách z Hradca Králové do Ostravy v Častoloviciach na Rychnovsku. Pri zrážke auta so sanitkou sa zranilo dieťa mladšie ako 15 rokov. Na mieste zasahoval aj vrtuľník.

Hovorca krajskej záchrannej služby Ivo Novák uviedol, že k prípadu vyrazila sanitka z výjazdového centra v Rychnove nad Kněžnou so zapnutými majákmi a výstražným zvukovým zariadením. „V osobnom aute sa zranilo maloleté dievča, ktoré nebolo v ohrození života,“ uviedol Novák.

Dievča bolo letecky prevezené do Fakultnej nemocnice Hradec Králové. „Keď ju odovzdali v univerzitnej nemocnici, bola pri vedomí a komunikovala s lekármi,“ povedal hovorca záchrannej služby. Vzhľadom na policajné vyšetrovanie odmietol poskytnúť ďalšie podrobnosti o nehode.

Podľa polície išla sanitka smerom na Hradec Králové so zapnutými majákmi. Nehoda sa stala, keď sanitka predbiehala osobné auto. „Vodič osobného auta si nevšimol, že ho predbieha, začal odbočovať doľava a sanitka narazila do auta. Tri osoby zo sanitky sa nezranili, cestujúci z osobného auta bol letecky prevezený do nemocnice. Obaja vodiči boli bez alkoholu,“ uviedla policajná hovorkyňa Iva Kormošová.

Policajti odkláňali dopravu z cesty I/11 na Borohrádek v obci Čestice pred Častolovicami v smere na Hradec Králové a na kruhovom objazde v Častoloviciach v smere na Libel. Cesta bola úplne uvoľnená okolo 14:40.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com