VÁŽNA DOPRAVNÁ NEHODA! Dodávka unikala pred políciou, narazila do domu: Zranilo sa 21 ľudí vrátane troch detí!

Dvadsaťjeden zranených si vyžiadala nehoda dodávky vezúcej nelegálnych migrantov, ku ktorej došlo v sobotu ráno v meste Břeclav ležiacom na juhovýchode Moravy pri hraniciach so Slovenskom.

Prevádzač s dodávkou, v ktorej bolo 29 migrantov zo Sýrie, havaroval v sobotu ráno na predmestí Břeclavi po tom, ako sa pokúsil uniknúť policajnej hliadke. Záchranári po nehode ošetrili 21 zranených, z toho šesť ťažko a 15 stredne a ľahko. Medzi zranenými bolo päť detí. Polícia uviedla, že vodič sa počas prenasledovania pokúsil vytlačiť hliadku z cesty.

„Dnes okolo 7.00 h ráno biela dodávka nezastavila na hraničnom priechode Lanžhot – Stará cesta na kontrolu a namiesto toho pokračovala vysokou rýchlosťou smerom do Českej republiky. Policajti ho začali prenasledovať služobným vozidlom. Keď sa ho pokúsili zastaviť a tvrdili, že predbehli dodávku, vodič ich začal vytláčať z cesty,“ opísal začiatok incidentu Vala.

Vodič ušiel až do Břeclavi, kde nezvládol križovatku a narazil do dvoch zaparkovaných áut, dopravnej značky a domu.

„Na mieste je niekoľko zranených vrátane troch detí,“ povedal Vala a dodal, že zasahujú aj záchranári a hasiči.

Záchranári zatiaľ na miesto vyslali niekoľko jednotiek vrátane veľkokapacitnej sanitky a dopravného inšpektora.

Záchranári neskôr spresnili, že po nehode ošetrili 21 zranených, z toho šesť ťažko a 15 stredne a ľahko. Medzi zranenými bolo päť detí.

Polícia na Twitteri uviedla, že pašeráka zadržala a právnu kvalifikáciu jeho konania objasní po jeho vypočutí za prítomnosti tlmočníka.

zdroj: novinky.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com