Vaša tvár o vás môže prezradiť budúcnosť, povolanie, ale aj veci, ktoré chcete zatajiť pred svetom!

Ľudia sú rôzni. Niektorým ľudom na ich výzore záleží a iným nie. Niektorí sa o to, ako vyzerajú starajú až prehnane, iní vôbec a ďalší primerane.

Všetko to jednoducho záleží od konkrétneho človeka, pretože každý z nás je úplne jedinečný. Jedno je však pri všetkých ľuďoch rovnaké – naša tvár a výzor o nás prezrádzajú veľmi veľa. Prinajmenšom črty našej tváre hovoria toto:

Tvar tváre hovorí:
že súmernosť našej tváre predpovedá o tom, či budeme v živote úspešní alebo nie. Potvrdili to aj vedci z University od Colorado, ktorí dokázali, že existuje priama úmernosť medzi tvárou a dominanciou. Funguje to na princípe počítania. Zmerajte si vzdialenosť medzi ušami, obočím a hornou perou. Tieto čísla dajte do pomeru a ich výsledok vám ukáže, na čo vás predurčuje vaša tvár. Ak vám ako výsledok vyjde 2, potom sú vaše šance priemerné, ak vám vyjde číslo menšie ako dva, vaše šance sú nízke. A napokon, ak vám vyjde číslo väčšie ako dva, vaše šance byť úspešní sú naozaj vysoké.

Lícne kosti o vás hovoria:
že ste príťažliví. Platí to hlavne pre mužov, ktorí majú lícne kosti naozaj výrazné. Podľa anglických vedcov sú títo muži pre ženy oveľa viac zaujímavejší a majú väčší záujem s nimi nadviazať vzťah. Tento fakt je viditeľný aj vo filmovom priemysle. Vo filmoch vidíme v hlavných úlohách najmä mužov s výraznými lícnymi kosťami.

Profil tváre hovorí:
či ste zameraní kreatívne alebo vedecky. Vedci z austrálskej univerzity zistili, že to, ktorú stranu svojej tváre pokladáme za krajšiu, vypovedá o našom profesionálnom zameraní. Ľudia, ktorí sú zameraní viac vedecky, ako napríklad matematici, inžinieri alebo lekári, na fotkách viac ukazujú pravú stranu svojej tváre, pretože ju pokladajú za krajšiu. A tí, ktorí sú zameraní kreatívne ako umelci, básnici alebo psychológovia, na fotkách ukazujú radšej svoju ľavú stranu tváre.

Vaše vrásky o vás hovoria:
koľko máte rokov, ale odhaľujú aj váš charakter. Naša tvár totiž zaznamená emócie. Veď na nej sa aj prejavujú – či už plač, smiech alebo mračenie. To, čo robíte najviac, sa na tvári aj najviac prejavuje. Ak má teda niekto vrásky vo vonkajších kútikov očí alebo úst, znamená to, že sa veľa smeje, a teda je naozaj pozitívny človek. A na druhú strana vráska medzi obočím zase hovorí, že človek mal ťažký život, a preto bol často smutný.

Výraz tváre hovorí:
aký typ človeka ste. Lin Kee z univerzity v Singapure vykonala výskum, v ktorom pracovala v populárnymi selfie. Analyzovala ich, a na základe toho zistila, že tzv. duck face robia na fotkách najčastejšie neurotici. Naopak pozitívny ľudia robia na fotkách grimasy a priateľskí ľudia sa zasa fotia najčastejšie odspodu.

Veľkosť nosa o vás hovorí:
Či ste ambiciózny alebo nie. Tomuto výskumu sa venoval časopis Journal of Craniofacial Surgery, ktorý analyzoval nosy 1700 ľudí. Ukázalo sa, že veľkosť nosa priamo súvisí s tým, aký sme ambiciózny. Ľudia s veľkým nosom majú podľa nich veľké ambície, zatiaľ čo ľudia s menším nosom, menšie. Zistili taktiež, že ľudia s mäsitou špičkou nosa sú dobrí v práci s peniazmi a šetrení, zatiaľ čo ľudia s menšou špičkou majú často finančné problémy.

Efekt Doriana Graya:
Poznáte dielo od Oscara Wilda – Dorian Gray? Ak áno, tak potom viete, o čom je reč. V tomto efekte ide o to, že to, aký v skutočnosti sme, ovplyvňuje náš výzor. Rovnako ako náš celkový život a životospráva. Viditeľné je to v prípadoch dvojičiek, ktoré sú pri narodení úplne rovnaké, ale s pribúdajúcim vekom sa od seba stále viac odlišujú. Vedci hovoria, že to je spôsobené ich životným štýlom. Tento názor zastával aj nemecký filozog Friedrich Nietzche, ktorý tvrdil, že škaredí ľudia nikdy nie sú dobrí, a naopak pekní ľudia, sú zvyčajne milí a dobrí.

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com