V zlomku sekundy prišiel o ženu a nenarodené dieťa: ,,Toto odkazujem opitému vodičovi, ktorý zabil moju tehotnú manželku“

Kristyl Kinkale. Oddaná, verná manželka. Milujúca matka štyroch krásnych detí. Táto žena tragicky prišla o život presne 9. septembra 2018. Jej zbytočná smrť je veľkou stratou pre celú rodinu, ktorej bude chýbať už navždy. No tragédia bola ešte horšia, pretože Kristyl čakala svoje piate dieťa. Malá Ava neprežila rovnako ako jej mama.

Kristyl sa vracala z práce. Tešila sa domov na svoje deti, chystala sa im pripraviť desiatu na nasledujúci deň do školy. Počas jazdy telefonovala so svojim manželom Zachom. Zach bol práve v tom čase na služobnej ceste, takže komunikácia medzi manželmi spočívala najmä v telefonátoch.

Zachova manželka šoférovala minivan opatrne. Musela dávať pozor na seba a aj na jej nenarodené dieťa. Možno by pre Zacha bolo lepšie keby spolu nehovorili. Manžel Kristyl totiž počul celú haváriu a nemohol nič iné iba bezmocne počúvať. „Bolo to neznesiteľné,“ vyjadril sa Zach, ktorý sa najskôr snažil pochopiť, čo sa deje.

Do minivanu nabúral opitý vodič, ktorý pripravil o život hneď dve osoby.„Počul som jej krik, zvuk bŕzd a náhle ticho,“ rozhovoril sa Zach o tragédii. Počul ľudí, ktorí pomáhali jeho manželke. Požiarnici museli rozrezať auto, aby ju mohli odtiaľ dostať. Zach do telefónu zúfalo kričal, že je tehotná.

Telefónu sa napokon chopil policajt, ktorý manželovi Kristyl oznámil, že ju vrtuľníkom prevážajú do nemocnice. Nenarodená Ava sa nestihla ani prvýkrát nadýchnuť. Nepomohla ani resuscitácia. Malé dievčatko lekári nestihli zachrániť v dôsledku oddelenej placenty. Nemala dostatok kyslíka a ani krvi, pretože matke zistili vnútorné krvácanie. Nepomohla ani operácia.

Zach robil, čo mohol, aby sa domov dostal tak rýchlo, ako to len šlo. Na letisku presedel celú noc. Cez telefón mu chodili príšerné správy, s ktorými nemohol nič urobiť.

„Najťažšie bolo povedať to mojim štyrom deťom,“ priznal bolestivo. Zach si, samozrejme, ako každý rodič prial, aby mohol ochrániť svoje deti. No musel sa situácii postaviť čelom a oznámiť svojim ratolestiam, že sa na nich ich mamička so sestričkou budú pozerať už iba z nebíčka a že im obidve budú robiť strážnych anjelov.

Ďalší šok pre Zacha nastal, keď sa dozvedel o podrobnostiach manželkinej havárie. Jej vrah, Mack Forestal, si vedome sadol za volant opitý. Svoje auto riadil 135 kilometrovou rýchlosťou. Jazdu si pritom nakrúcal na video, ktoré vysielal na živo na jednej zo sociálnych sietí.

Mack momentálne spokojne behá po slobode, akoby nepripravil o život tehotnú ženu. Mack, bol síce odsúdený za neúmyselnú vraždu, ale súd ho prepustil na kauciu. Zach videl svoju malú dcérku iba na pohrebe. Byť rodičom vôbec nie je jednoduché. O to horšie je, keď deťom zostane len jeden. Zach sa snaží zostať silným kvôli svojej rodine, ale nie je to vždy jednoduché.

Vrahovi svojej dcéry a ženy hovorí toto: „Forestal, chcem povedať, že ma bolí srdce aj za vašich blízkych. Je mi veľmi ľúto tých, ktorí vás ľúbia, pretože ostanú bez vás. Je mi ľúto aj vašich detí, ak nejaké máte.“

Ďalej sa Zach vyjadruje k nezodpovednej jazde. Mack šiel dvojnásobnou rýchlosťou než je na danom úseku povolené. A vyjadruje ľútosť nad stratou svojej manželky: „Toto nebola voľba mojej ženy ani mojich detí. Bola to vaša voľba a vy ste sa rozhodli zachovať sa neľudsky.“

Zach vyzýva k zodpovednosti na cestách. Hlavne, čo sa týka šoférovania v opitom stave. A zúfalo prosí, aby sa predchádzalo zbytočnej strate ľudských nevinných životov na cestách.

ZDROJdailymail.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com