V tejto Slovenskej firme sa rozšírila akútna gastroenteritída: Postihla až 186 zamestnancov!

Akútna gastroenteritída postihla vo výrobnej spoločnosti v Púchovskom okrese 186 zamestnancov.

TASR o tom v stredu informovala vedúca oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Považskej Bystrici Eva Jurdíková.
„Dňa 17. mája bol na RÚVZ so sídlom v Považskej Bystrici nahlásený zvýšený výskyt akútnych gastroenteritíd u zamestnancov spoločnosti v okrese Púchov.

K dnešnému dňu evidujeme 186 chorých. V súčasnosti prebieha epidemiologické vyšetrovanie. Pôvodca ochorení zatiaľ nebol stanovený. V prevádzke bol vykonaný štátny zdravotný dozor, nariadené príslušné protiepidemické opatrenia a odobrané vzorky stravy a vody na mikrobiologické vyšetrenie. Výsledky vyšetrení zatiaľ nie sú k dispozícii,“ informovala Jurdíková.

Infekcia sa mala rozšíriť v púchovskej gumárenskej spoločnosti Continental. Hovorkyňa Continentalu Katarína Pavlisová TASR potvrdila zvýšený výskyt tráviacich ťažkostí u viacerých zamestnancov.

„V termíne 15. – 16. mája sme v spoločnosti Continental v Púchove zaznamenali u viacerých zamestnancov zvýšený výskyt podobných tráviacich ťažkostí. V súčinnosti s poskytovateľom stravovacích služieb sme okamžite zaviedli všetky potrebné preventívne opatrenia,“ uviedla Pavlisová.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com