V Rusku odmietajú veriť, že by ruskí vojaci mohli bombardovať nevinných ľudí, alebo dokonca, že tam prebieha vojna! Tvrdia Ukrajinci

Ukrajinci tvrdia, že ich blízki v Rusku odmietajú veriť, že by ruskí vojaci mohli bombardovať nevinných ľudí, alebo dokonca, že tam prebieha vojna, podľa novej správy novinára New York Times vo Ľvove .

PREKLAD: „Na celej Ukrajine som sa stretával s ľuďmi s blízkymi príbuznými v Rusku, ktorí odmietajú uveriť rozsahu násilia, ktorého sa ich štát dopúšťa.

Mestá trpia raketovými útokmi, matky sa boja o synov, no otcovia, sestry a bratia reagujú odmietavo.“

Obyvatelia Ukrajiny informovali, že ich blízki rodinní príslušníci v Rusku im opakovali oficiálne stanovisko Kremľa a popierali útoky a rozsah násilia, napísala reportérka Valerie Hopkinsová. Niektoré príklady:

PREKLAD: Príbuzní papagájujú oficiálne stanovisko Kremľa: že Putinova armáda vedie obmedzenú „špeciálnu vojenskú operáciu“ na „denacifikáciu“ Ukrajiny. Putin v snahe ospravedlniť inváziu nazval Presa Zelenského, rodeného ruského hovorcu so židovským pôvodom, „nacistom s drogami“.

PREKLAD: Svetlana z Čerkasy posiela svojim príbuzným v Bielorusku a Tomsku každý deň „potrebné informácie“.  „Odpoveď je, že ‚Toto je nejaký druh falošnej informácie, že to tak vôbec nemôže byť, že nikto nemôže a ani nebude strieľať na civilistov‘,“ povedala.

Niekoľko ďalších informácií o dezinformáciách, dezinformáciách a propagande z Ruskom podporovaných médií, ktoré sa šírili za posledný týždeň:

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com