V priemere až o 10 rokov dlhšie sa dožívajú starí rodičia, ak sa podieľajú na výchove vnúčat! Neuveríte, prečo je tomu tak..

Nie nadarmo sa babičky a dedkovia starajú o vnúčata niekedy viac ako ich vlastní rodičia. Prichádza z toho naozaj zaujímavý osoh. Nie je to len o tom, že sa zahrajete, ale ešte si aj vylepšíte zdravie.

Evolution and Human Behavior, časopis, ktorý publikoval túto zaujímavú štúdiu, píše že skúmali údaje o 500 ľuďoch a všetci skúmaní boli vo veku 70 rokov a viac. Všetci ľudia žili v Berlíne. Záver bol naozaj zaujímavý a hovorí o tom, že starí rodičia, ktorí sa aktívne starajú o svoje vnúčatá, žijú o 10 rokov dlhšie a naopak tí, ktorí to nerobia sú na tom teda so životnosťou o dosť horšie.

Samozrejme staraním sa o vnúčata nemáme na mysli prebratie povinností rodiča, v zmysle učenie sa do školy, varenie, žehlenie a pranie. Len klasická aktívna voľnočasová pomoc s vnúčatami. V skutočnosti vraj existuje prepojenie so starostlivosťou o deti a znižovaním stresu. O tomto sa vyjadril Dr. Ronan Factor a taktiež spomenul, že je to pomoc pre starých rodičov, pretože sa budú nielen dlhšie tešiť z vnúčat, ale aj z ich výborného zdravotného stavu.

Takže oddnes už môžete s kľudným srdcom volať starých rodičov na pomoc s vašimi deťmi a bez výčitiek, že sa budú neskôr cítiť unavení alebo slabí. Toto celé im naopak pomáha v produktivite a je to akási cesta k ich dlhšiemu životu. O to lepšie, ak máte malé deti, pretože aj toto napomáha starým rodičom, aby si udržali aktívnu emocionálnu stabilitu.

ZDROJ: kitchenfunwithmy3sons.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com