V Pellegriniho HLAS ankete o voľbách už hlasovalo viac ako 100-tisíc ľudí, hlasy však počítali sporne

Do internetovej ankety strany bývalého premiéra o predčasných parlamentných voľbách sa za 12 hodín od jej spustenia zapojilo viac ako 100-tisíc ľudí.

„Veľmi sa teším, že už vyše 100-tisíc ľudí vyjadrilo svoj názor na ďalšie zotrvanie tejto vlády. Ak budú pribúdať ďalší a jasná väčšina sa vysloví za vypísanie predčasných parlamentných volieb, predložíme v Národnej rade Slovenskej republiky návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia parlamentu,“ reagoval líder Peter Pellegrini.

Prvé problémy pri ich hlasovaní

Cez deň sa však množili sťažnosti ľudí s hlasovaním. „Chcela som si prečítať otázky v ankete, ktorú dnes vyhlásila strana Hlas a ostala som som v nemom úžase. Ešte som si nestihla prečítať otázky a už ma to zablokovalo,“ napísala nespokojná čitateľka.

Druhá čitateľka nášho portálu zase dodáva svoj názor a skúsenosť: „Keď som chcela zahlasovať v Pellegriniho ankete proti referendu, napísalo mi, že z tejto IP adresy bolo už úspešne hlasované. Tak ako: je to podvod, hlasuju si sami, alebo ja som neschopná pracovať s mojim PC.“

Ďalší čitateľ popisoval zase ďalší údajný problém Pellegriniho ankety.

„Behom 5 minút som v ankete referendum 2021 hlasoval päťkrát a to som neni žiadny heker. A po dvoch hodinách môžem znova. Nemá vôbec výpovednú hodnotu táto anketa,“ uviedol.

Zaujímavá je tu aj skutočnosť, že podľa priloženej fotky tento čitateľ mohol hlasovať už o dve hodiny znovu!

Strana Hlas tvrdí, že v skutočnosti išlo o opakované použitie tej istej IP adresy a podľa strany sa započítali sa len tie hlasy, ktoré ľudia skutočne odoslali.

„Preto, aby sme umožnili hlasovať každému záujemcovi ihneď, odteraz po vyjadrení svojho názoru zadá svoj e-mail, na ktorý mu príde verifikačný link. Po potvrdení tohto linku bude jeho hlas započítaný,“ dodal Pellegrini.

Hlas ponechá anketu otvorenú až do konca núdzového stavu, ktorý strana považuje za nedemokratický a zbytočný.

Podľa lídra Hlasu – sociálna demokracia Petra Pelegriniho sa do ankety za 20 minút zapojilo viac ako 4 300 ľudí.

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) spustila internetovú anketu, v ktorej sa ľudí pýta, či súhlasia so skrátením volebného obdobia Národnej rady SR (NR SR). Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval líder Hlasu, expremiér Peter Pellegrini. Anketu podľa neho spustili o 10:00 a za 20 minút sa do nej zapojilo viac ako 4 300 ľudí. Aktuálne sa zapojilo do ankety už cez 100tisíc ľudí. Ak sa do ankety zapojí dostatočné množstvo ľudí, do parlamentu predložia ústavný návrh o skrátení volebného obdobia s tým, že predčasné voľby by sa konali už v roku 2021. Zapojiť sa do ankety bude podľa Pellegriniho možné do konca núdzového stavu. Ľudia tak môžu podľa neho vyjadriť, či sa núdzovým stavom cítia obmedzovaní na svojich právach.

V ankete sa tiež ľudí pýtajú, či podporia svojím podpisom vyhlásenie referenda v prípade, že zákon o skrátení volebného obdobia nebude v pléne schválený. Ľudia majú odpovedať aj na to, či sa na prípadnom referende zúčastnia.

Pellegrini zároveň kritizoval zákaz zhromažďovania. Podotkol, že predĺženie núdzového stavu má len politický dôvod. „Vláda sa svojich ľudí pravdepodobne bojí,“ doplnil.

Anketu nájdete TU.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com