V mnohých nemocniciach je situácia kritická: Naliehavá výzva asociácie na tvrdší lockdown!

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) sa ohradzuje voči informácii od ministra zdravotníctva Mareka Krajčího o tom, že starostlivosť o pacientov pozitívnych na COVID-19 by mali začať preberať aj menšie a súkromné nemocnice.

„Ako asociácia, ktorá zastupuje 77 zdravotníckych zariadení môžeme zodpovedne konštatovať, že regionálne nemocnice bez ohľadu na ich vlastníka sú od začiatku pandémie zapojené do starostlivosti o infikovaných pacientov,“ konštatoval v stredu riaditeľ Kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

Navyše, viaceré regionálne nemocnice sú podľa ANS už niekoľko mesiacov pod náporom hospitalizovaných pacientov a mali či majú desiatky infikovaných zdravotníkov. „Takéto tvrdenie preto považujeme za nekorektné a neúctivé voči doterajšej práci zdravotníckeho personálu v mnohých nemocniciach,“ pokračoval Valaštík.

ANS preto vyzýva, aby namiesto rozdeľovania zdravotníckych zariadení podľa ich veľkosti či vlastníka boli presadzované opatrenia, ktoré reálne znížia počty nakazených a hospitalizovaných pacientov s COVID-19. „ANS opakovane žiadala ministra Krajčího o stretnutie, tieto žiadosti zostali nevypočuté. ANS zároveň po odporúčaniach vedcov a odborníkov vyzývala k tvrdšiemu lockdownu, ktorý by obmedzil šírenie vírusu. Výzvy na prísnejší lockdown neboli akceptované, aj preto aktuálne už je a v blízkej budúcnosti aj bude kritická situácia v mnohých nemocniciach,“ dodal Valaštík.

ANS je dobrovoľným zamestnávateľským, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením združujúcim 77 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia združené v ANS zamestnávajú zhruba 26 700 zamestnancov.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com