V kauze Milana Lučanského zasadne výbor, opozícia chce vidieť video záznamy a kompletné zdravotné záznamy.

Smrť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského rozvírila politické vody. Opozícia trvá na zvolaní mimoriadneho rokovania branno-bezpečnostného výboru parlamentu. Jeho šéf Juraj Krúpa avizoval, že tak urobí. Ale zatiaľ ešte nedostal oficiálnu žiadosť.

“Zvolanie mimoriadneho výboru pre obranu a bezpečnosť ako prvá požadovala poslankyňa Denisa Saková, k nej pridal jej stranícky šéf Peter Pellegrini. Chcú požiadať o poskytnutie kamerových záznamov z väznice. Vidieť chcú aj kompletné zdravotné záznamy. Pred členov výboru by sa mali posadiť ministerka spravodlivosti či zastupujúci šéf Zboru väzenskej a justičnej stráže. Opozícia chce, aby výbor zasadol siedmeho januára.” uviedla TA3

Peter Pellegrini sa vyjadril

Manželka i deti generála Lučanského majú plné právo vedieť, čo sa dialo s ich mužom a otcom od prvej chvíle, keď ho vzali do väzby, až po ten nešťastný decembrový deň. A má to právo vedieť i celá slovenská spoločnosť.

Žiadam ministerku spravodlivosti, ministra vnútra i ostatné kompetentné osoby, aby tento dlh voči rodine generála Lučanského bezodkladne splatili. A žiadam aj predsedu brannobezpečnostného výboru Národnej rady Slovenskej republiky, aby okamžite zvolal mimoriadne rokovanie výboru za účasti príslušných ministrov. Máme množstvo otázok o osude generála Lučanského, na ktoré ste povinní zodpovedať celej slovenskej verejnosti.
Ak to neurobíte, bude nad slnko jasnejšie, že v tomto prípade chcete informácie skrývať a celú mimoriadne vážne kauzu zamiesť pod koberec.” uviedol Pellegrini na svojom profile na facebooku.
zdroj: TA3

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com