V chorvátskom Dubrovníku sa objavil žralok, ľudia utekali z vody

Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

Pláž nachádzajúca sa na severnej strane polostrova Lapad pri turistickej oblasti Babin Kuk blízkosti chorvátskeho Dubrovníka zažila v sobotu bleskovú akciu miestnej polície. Všetci, ktorí sa kúpali v mori alebo sa venovali niektorým z vodných športov, ako napríklad jazde na vodných lyžiach, museli okamžite z vody. Do vôd populárnej pláže, ktorá dostala meno po brazílskej Copacabane, totiž zavítal žralok, píše server dubrovacki.dnevnik.hr a súčasne zverejnil aj video.

 

Žralok nikoho nenapadol. Oblasť preskúmal a zmizol v hlbších vodách. Razantný postup polície, ktorá pláž evakuovala, mnohí turisti aj miestni kritizujú a považujú ho za prehnaný.

“To je ale prekvapenie. Ryba v mori. Hovorí sa, že polícia nariadila, aby sa ryby v mene zákona vzdali, “znie jeden komentár na sociálnej sieti pod zverejneným videom.

Zrejme to bol žralok krátkoplutvý alebo žralok modrý, obaja sa už v Dalmácii vyskytli. Je to najrýchlejší žralok, dokáže plávať rýchlosťou až až 70 km / h.

Žralok modrý dosahuje dĺžku viac ako tri metre a váži až ku 400 kg. Obýva hlbšie, najmä chladné vody mierneho a tropického pásu, v ktorých sa dokáže sa potopiť až do hĺbky 350 metrov.

Chorvátska Copacabana patrí medzi najobľúbenejšie pláže nielen kvôli pozvoľnému vstupu do mora a bohatému zázemiu pre športové vyžitie, ale ponúka tiež krásny výhľad na Elafitské ostrovy.


Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

You Might Also Like