Užitočný trik od skúseného záhradkára ako sa zbaviť škodcov na záhradke i v izbových rastlinách!

Každý záhradkár sa svojej úrode a svojim rastlinkám venuje so všetkou starostlivosťou a láskou. Je úplne jedno, či staráme rastliny na záhrade, alebo v byte a v kvetináčoch. Zalievate, prerezávate, hnojíte a presádzate s rovnakým úsilím. Niekedy sa však môžete rozkrájať, a napriek tomu Vaše izbové rastliny v kvetináčoch chradnú.

Ak sa rastlinám nedarí, dôvodom môže byť ako zlá starostlivosť, tak škodcovia, ktorí majú vo veľkej obľube naše rastliny napádať. Aj takí, ktoré voľným okom nevidíme, dokážu vytrvalo, neúnavne a veľmi aktívne všetko, čo sme vypestovali, devastovať. My Vám dnes prinášame trik úspešných pestovateľov a záhradkárov. Budete prekvapení tým, ako je to ľahké.

NÁVOD AKO ZBAVIŤ RASTLINY ŠKODCOV:
Celý zázrak nespočíva v ničom inom, než vo vode a zápalkách. Niekoľko zápaliek zasuňte hlavičkou do zeminy. Dodržujte vzdialenosť 5 cm od kraja. Potom zalejte vodou.
Po dvoch dňoch zápalky vymeňte za zápalky nové a opäť zalejte.

Vtip je vo fosforu a v síre. Tieto dve zložky sú schopné Vás škodcov zbaviť natrvalo.
Napr. večné boje s krtonožkou nadobro skončí. Táto metóda ju spoľahlivo a nemilosrdne zlikviduje.

Sami vidíte, že nie je nutné byť vyzbrojený tými najdrahšími prostriedky z obchodov. Úspech niekedy spočíva v tých najjednoduchších veciach, ktoré máme ihneď na dosah ruky.

Do komentárov nám napíšte, ako bojujete so škodcami vy! Zdieľajte tieto super nápad aj s vašimi priateľmi! Určite ich tiež ocenia!

zdroj: vychytavkov.cz / sovkusom.ru

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com