Už viac ako 30 rokov tento starý muž robí každý deň niečo pre nás všetkých. Jeho dôvod vás dojme.

Vyrúba stromov a následné odlesňovanie je fenoménom dnešnej doby. To či to je správne rozhodnutie a aký to má dosah na celú planétu už zvažuje málokto. No 76-ročnému dôchodcovi z Číny na našej planéte záleží. A práve preto už tridsaťtri rokov vysádza nové stromčeky.  

Číňan Wej Fafu zalesňuje les, ktorý v minulosti zničil požiar. Po ničivom živli neostalo nič len  spustošená príroda, ktorá potrebovala čas na regeneráciu a pomoc ochotných ľudí. Do dnešného dňa sa Wejovi podarilo zalesniť les o rozlohe približne 76 hektárov. K svojmu lesu prechováva veľké puto a preto by ho nevymenil za nič na svete.

Starčekov les chcú odkúpiť: Ako starček tvrdí už musel čeliť nepríjemným ponukám lesníkov. Tí mu za jeho les ponúkali až 15 miliónov jüanov, čo v prepočte vychádza na nejaké dva milióny eur. Lesníci často argumentovali tým, že by si starček mohol les vysadiť nanovo a ešte na tom aj zarobiť, no ten sa nenechal zlákal na pominuteľné veci tohto sveta.

Blaho pokoj a pohľad na majestátny les mu bol oveľa väčšou cenou. Starček bojuje s rakovinou a väčšinu z peňazí by mohol využiť aj na tento účel. Napriek tomu faktu, Wej investuje skoro všetky svoje úspory do vysádzania lesa. Často kupuje mnohé hnojivá a nové mladé stromy.

Starček je pre mnohých ľudí vzorom. A je dôkazom toho, že aj malými a drobnými vecami sa dá zmeniť svet k lepšiemu. Chce to len trocha ochoty a lásky k tomu, čo človek robí.

https://youtu.be/RLkPkUb_NVQ

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com