Už 4 roky si tvár umývam týmto lacným olejom a nemôžem si ho vynachváliť! Skúste to aj vy!

Čistenie tváre tvorí dôležitú zložku v starostlivosti o pleť. Pokiaľ tento krok preskočíte, nepomôže vám už ani tonikum, ani micelárna voda. Všetky Číňanky si už od dávnych čias čistia pleť hydrofilným olejčekom: práve on úplne odstráni make-up a zvyšky nečistôt.

V tom je kúzlo ich čistej pokožky! Podobný prípravok si môžete pripraviť aj vy za pár centov.Dnes vám prezradíme, prečo je dobré umývať si tvár olejčekom a ako si ho vlastnoručne pripraviť doma. Telový olej sadne na každý typ pleti, dokonca aj na mastnú. Neverili by ste, ale olejček dokáže odstrániť mastnotu z pleti.

Telový olej. Dôvody, prečo používať telový olej:
1. Dôkladne odstraňuje make-up:
Takmer všetky kozmetické prípravky sa najlepšie rozkladajú v tuku. Dokonca aj keď ostanú malé zvyšky nečistôt, odstránite ich jednoducho vatovým tampónom. Mimochodom, BB krém sa dá úplne odlíčiť len pomocou oleja.

2. Koža sa nesťahuje a nešúpe:
Poznáte ten pocit, keď si umyjete tvár mydlom a vaša pleť je totálne napnutá? Je to spôsobené tým, že väčšina produktov na čistenie pleti odstraňuje aj prirodzenú mastnotu z pleti. Dôsledkom toho je, že mastná pleť je ešte mastnejšia a suchá pleť ešte suchšia. S olejčekom sa vám toto určite nestane.

3. Zlepšuje farbu pokožky:
Telový olejček vám zjednotí farbu pleti. Čistí upchaté póry, vďaka čomu sa z kože vyplavujú toxíny.

4. Omladzuje pokožku:
V olejčekoch sa nachádza množstvo antioxidantov, ktoré bojujú proti látkam agresívne pôsobiacim na pokožku. Napríklad vitamín A alebo E. Taktiež k omladeniu pleti prispieva aj masáž tváre, ktorú vykonávate pri umývaní.

5. Hydratuje pokožku:
Vitamíny a nasýtené mastné kyseliny, ktoré oleje obsahujú, dokážu prenikať aj do najhlbšej vrstvy pokožky. Vaša pokožka je vyčistená, čo umožňuje kyslíku lepšie do nej prenikať.

Návod na prípravu domáceho telového oleja:
Zmiešajte ricínový olej s nejakým jemnejším (avokádový olej, mandľový). Ricínový olejček by mal tvoriť 10 – 30 % celkového obsahu. Čím je pokožka suchšia, tým menej použite ricínového oleja. Pokojne do zmesi pridajte niekoľko kvapiek vášho obľúbeného olejčeka. Všetko dôkladne premiešajte.

Nakvapkajte si trošku olejčeka do dlaní. Olejček sa rozpustí vďaka vašej telesnej teplote. Naneste si ho na tvár krúživými pohybmi. Nechajte pôsobiť 2 – 3 minúty a dôkladne opláchnite vodou. Na tvár ešte potom naneste tonikum a hydratačný krém podľa vášho typu pleti.

Pokiaľ si chcete hĺbkovo vyčistiť pleť, olejček si nezmývajte. Zoberte si uterák namočený do horúcej vody, poriadne ho vyžmýkajte a nechajte chvíľku pôsobiť na pleti. Vďaka tomu sa pokožka zohreje a otvoria sa póry. Potom si servítkou pretrite tvár. Znova namočte uterák a opäť si ho dajte na tvár. Tento postup zopakujte 1-2x. A máte pleť ako bábätko! Tvár si pretrite tonikom a naneste krém. Túto procedúru môžete vykonávať 1-2x do týždňa.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com