Učiteľka odmietne nechať ochrnuté dieťa doma, kým zvyšok triedy ide na tábor. Jej riešenie je úžasné!

Život so zdravotným postihnutím nie je jednoduchý.

Desaťročná Maggie Velasquezová, ktorá trpí detskou mozgovou obrnou, to vie. Chôdza jej robí problémy, takže Maggie musí používať špeciálne chodítko, aby sa mohla pohybovať. Podľa jej matky Michelle je Maggie napriek svojmu postihnutiu veľmi veselé dieťa. Vždy má pozitívny vzťah k životu a snaží sa byť nezávislá. Rovnako ako jej rovesníci rada trávi čas vonku.

Nanešťastie, keď sa Maggiina trieda chystala na školský výlet a táborenie v lese, zdalo sa, že Maggie nebude môcť ísť so svojimi spolužiakmi. Chodítko je úplne nevhodné na chôdzu po lesných cestách a bez neho sa dievča nedokáže pohybovať.

Vtedy sa jej učiteľka Helma Wardenaarová rozhodla urobiť všetko pre to, aby sa jej žiačka mohla pripojiť k ostatným žiakom. Helma najprv uvažovala o použití invalidného vozíka pre telesne postihnutých, ale vzhľadom na terénne podmienky z tejto myšlienky zišlo. Uvažovala aj o poníkovi, na ktorého chrbte by Maggie mohla cestovať, ale zvieratá do lesa nesmeli.

Neskôr kontaktovala spoločnosť, ktorá predáva vybavenie pre tento typ cestovného ruchu. Hľadala vybavenie, s ktorým by mohla Maggie nosiť na chrbte. Predavač sa hodinu v predajni snažil nájsť správne zariadenie, ale neúspešne. Ten istý zamestnanec sa ozval až o dva týždne neskôr s tým, že našiel perfektné vybavenie na takúto expedíciu.

Batoh s názvom „Free Loader“ stál 300 dolárov, takže nebol lacný, navyše pani Helma musela dievča nosiť na chrbte. Ale ako sama hovorí, stálo to za to. Odmenou za jej úsilie bol Maggiin úprimný úsmev. Dievčatko sa veľmi tešilo, že sa môže zúčastniť na vytúženom kempovaní. Médiá na celom svete teraz chvália prístup učiteľky, ktorá urobila všetko pre to, aby sa Maggie necítila vylúčená.

Učitelia ako pani Helma môžu pre svojich študentov urobiť veľa. Veľmi nás teší jej postoj a dúfame, že bude inšpiráciou aj pre ostatných. Každé dieťa si zaslúži šťastné detstvo. Ak vás tento príbeh inšpiroval, pošlite ho ďalej.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com