Typ vašej krvnej skupiny o vás veľmi veľa prezrádza. Dokonca aj TÚTO dôležitú vec!

Spread the love

To, s akou krvnou skupinou sa narodíte, nedokážete ovplyvniť, pretože ju zdedíte po svojich rodičoch. Počas života sa nemení, a tak máte tú istú krvnú skupinu po celý svoj život.

 

Vedci zistili, že práve krvná skupina dokáže veľa napovedať o charaktere človeka, o tom aký je, či ako zvláda stres . Dokonca vďaka nej dokážu aj určiť, čo by ste mali jesť.

1) Typ osobnosti:

Objavila sa teória, ktorá tvrdí, že aj vďaka krvnej skupine môžete určiť typ osobnosti človeka. Sedia tieto charakterové vlastnosti aj na vás?

– Krvná skupina A – Za vodcov považujeme ľudí s krvnou skupinou A. Sú pozorní, sebavedomí a cieľavedomí. Ich negatívnou vlastnosťou je to, že nevedia prijať kritiku.

– Krvná skupina B – Osoby s krvnou skupinou B sú spoločenskí a otvorení. Neboja sa zmien a vedia sa prispôsobiť akejkoľvek situácií. Na druhej strane však nevedia znášať urážky.

– Krvná skupina AB – Tieto osoby sú otvorené novým životným výzvam, radi poznávajú nových ľudí i miesta. Sú optimistickí a priateľskí, avšak, neradi sa viažu. Chcú si totiž užívať slobodu.

– Krvná skupina 0 –  Ľudia s touto krvnou skupinou sú veľmi dobrými priateľmi, pretože sú vždy ochotní pomôcť druhým. Sú milí a dobrosrdeční, no občas lietajú s myšlienkami v oblakoch.

2) Reakcia na stresové situácie:

Stres sa stal každodennou záležitosťou mnohých z nás, a tak je reakcia naň veľmi dôležitá. Aj v tomto prípade zohráva dôležitú rolu typ našej krvnej skupiny.

– Krvná skupina A – Stres zle zvládajú ľudia s krvnou skupinou A. Sú veľmi citliví, a tak vedia pri strese doslova vybuchnúť ako sopka. Pomôcť im však môžu rôzne cvičenia, vďaka ktorým sa budú vedieť viac kontrolovať.

– Krvná skupina B – Ani krvná skupina B nie je expertom na zvládanie stresu, a tak sa stáva, že častokrát potrebujú čas, aby sa so stresovými situáciami vysporiadali.

– Krvná skupina AB – Za pokojné a vyrovnané osoby sa považujú ľudia s krvnou skupinou AB. Vedia stres dobre zvládať, avšak, sem tam potrebujú aj oni svoje emócie vypustiť.

– Krvná skupina 0 – Najlepšie stres zvládajú ľudia s krvnou skupinou 0, ktorých ozaj len tak niečo nerozhádže.

3) Stravovanie:

Pre každý typ krvnej skupiny je charakteristická určitá strava. Práve teraz môžete zistiť, ktoré potraviny by ste do svojho jedálnička mali pridať a ktoré naopak vylúčiť:

– Krvná skupina A – Ľudia s touto krvnou skupinou by mali jesť najmä mäso, ryby a zeleninu. Vyhnúť by sa však mali mliečnym výrobkom, či vopred spracovaným jedlám.

– Krvná skupina B – Vegetariánske pokrmy by mali konzumovať ľudia s krvnou skupinou B. Okrem nich však môžu konzumovať ryby, kuracie mäso a kyslé mliečne výrobky. Zabudnúť by mali naopak na korenisté jedlá, kávu a strukoviny.

– Krvná skupina AB – Oveľa viac mliečnych výrobkov, rýb, zeleniny, jahňacieho mäsa a čaju by mali jesť ľudia s krvnou skupinou AB. Na druhej strane by mali zanevrieť na alkohol.

– Krvná skupina 0 –  Pre tento vzácny typ krvnej skupiny je prospešné, aby sa vyvarovali ťažkým jedlám, ktoré znižujú energiu. Do jedálnička by mali zaradiť zdravšie a telu prospešnejšie výrobky.

You Might Also Like