Typ vašej krvnej skupiny o vás veľa prezrádza. Dokáže napríklad určiť, aký človek ste a ako zvládate stresové situácie!

To, s akou krvnou skupinou sa narodíte, nedokážete ovplyvniť, pretože ju zdedíte po svojich rodičoch. Počas života sa nemení, a tak máte tú istú krvnú skupinu po celý svoj život.

Vedci zistili, že práve krvná skupina dokáže veľa napovedať o charaktere človeka, o tom aký je, či ako zvláda stres . Dokonca vďaka nej dokážu aj určiť, čo by ste mali jesť.

Typ osobnosti:
Objavila sa teória, ktorá tvrdí, že aj vďaka krvnej skupine môžete určiť typ osobnosti človeka. Sedia tieto charakterové vlastnosti aj na vás?

– Krvná skupina A – Za vodcov považujeme ľudí s krvnou skupinou A. Sú pozorní, sebavedomí a cieľavedomí. Ich negatívnou vlastnosťou je to, že nevedia prijať kritiku.

– Krvná skupina B – Osoby s krvnou skupinou B sú spoločenskí a otvorení. Neboja sa zmien a vedia sa prispôsobiť akejkoľvek situácií. Na druhej strane však nevedia znášať urážky.

– Krvná skupina AB – Tieto osoby sú otvorené novým životným výzvam, radi poznávajú nových ľudí i miesta. Sú optimistickí a priateľskí, avšak, neradi sa viažu. Chcú si totiž užívať slobodu.

– Krvná skupina 0 –  Ľudia s touto krvnou skupinou sú veľmi dobrými priateľmi, pretože sú vždy ochotní pomôcť druhým. Sú milí a dobrosrdeční, no občas lietajú s myšlienkami v oblakoch.

Reakcia na stresové situácie:
Stres sa stal každodennou záležitosťou mnohých z nás, a tak je reakcia naň veľmi dôležitá. Aj v tomto prípade zohráva dôležitú rolu typ našej krvnej skupiny.

– Krvná skupina A – Stres zle zvládajú ľudia s krvnou skupinou A. Sú veľmi citliví, a tak vedia pri strese doslova vybuchnúť ako sopka. Pomôcť im však môžu rôzne cvičenia, vďaka ktorým sa budú vedieť viac kontrolovať.

– Krvná skupina B – Ani krvná skupina B nie je expertom na zvládanie stresu, a tak sa stáva, že častokrát potrebujú čas, aby sa so stresovými situáciami vysporiadali.

– Krvná skupina AB – Za pokojné a vyrovnané osoby sa považujú ľudia s krvnou skupinou AB. Vedia stres dobre zvládať, avšak, sem tam potrebujú aj oni svoje emócie vypustiť.

– Krvná skupina 0 – Najlepšie stres zvládajú ľudia s krvnou skupinou 0, ktorých ozaj len tak niečo nerozhádže.

Stravovanie:
Pre každý typ krvnej skupiny je charakteristická určitá strava. Práve teraz môžete zistiť, ktoré potraviny by ste do svojho jedálnička mali pridať a ktoré naopak vylúčiť:

– Krvná skupina A – Ľudia s touto krvnou skupinou by mali jesť najmä mäso, ryby a zeleninu. Vyhnúť by sa však mali mliečnym výrobkom, či vopred spracovaným jedlám.

– Krvná skupina B – Vegetariánske pokrmy by mali konzumovať ľudia s krvnou skupinou B. Okrem nich však môžu konzumovať ryby, kuracie mäso a kyslé mliečne výrobky. Zabudnúť by mali naopak na korenisté jedlá, kávu a strukoviny.

– Krvná skupina AB – Oveľa viac mliečnych výrobkov, rýb, zeleniny, jahňacieho mäsa a čaju by mali jesť ľudia s krvnou skupinou AB. Na druhej strane by mali zanevrieť na alkohol.

– Krvná skupina 0 –  Pre tento vzácny typ krvnej skupiny je prospešné, aby sa vyvarovali ťažkým jedlám, ktoré znižujú energiu. Do jedálnička by mali zaradiť zdravšie a telu prospešnejšie výrobky.

Sedí toto rozdelenie aj na váš typ krvnej skupiny? Napíšte nám do komentárov.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com