Týchto 5 psychologických dôkazov ti napovie či vzťah, v ktorom si má alebo nemá pre teba zmysel!

Nie všetko čo na prvý pohľad vyzerá dokonalé, aj také je. To platí aj pre vzťahy. Aj keď sú presvedčení, že chcú byť spolu, neznamená, že aj navždy spolu zostanú. Pozrieme sa na to ako to naozaj funguje.

Hádky, hádky a stále hádky:
Ľudia si myslia, že malé hádky nevadia. Ale to neplatí, ak sa tieto hádky stanú každodennou rutinou. Vtedy to môže byť výstražný signál, aby ste si uvedomili čo robíte zle a čo robí aj váš partner zle. Človek si ani neuvedomuje, ako z týchto  hádok môže vzísť niečo neúnosné.

Treba rozmýšľať nad tým, či je to to, čo chcete do budúcnosti. Či to časom nebude len horšie. Ako by to vyzeralo, keď si založíte rodinu. Sú vaše ciele a predstavy o budúcnosti také isté? Odpovedajte si na všetky dôležité otázky.

Láska a žiarlivosť nie je to isté:
Niekto si myslí, že čím viac bude žiarliť na toho druhého, tak ten druhý partner si bude mysliť, že o to viac ho miluje. No, opak je pravdou. Takéto sklony k neudržiateľnej žiarlivosti vedú akurát tak k záhube vzťahu. Treba ju mať pod kontrolou stoj čo stoj. Nepatrí zrovna k niečomu, čo ľudí k sebe priťahuje.

Žiarlivosť ukazuje to, ako si človek verí, akú má sebadôveru. Pokiaľ jej nemá dostatok, potom si to „vybíja“  a prenáša na partnera. Človek si myslí, že si tak uľaví. Žiarlivosť nie je prejavom lásky ale majetníctva a slabej dôvery v sebe samom.

Známky odlišnosti:
Reč tela je silnejšia ako si myslíte. Nemusíte nič spraviť a vaše telo to povie za vás samé, ani si to  nevšimnete. Jednoduché dotyky vlasov alebo pier, červeň v lícach. Toto všetko naznačuje, že ste zamilovaným človekom.

Každému je jasné, že vzťahom sa vyvíjajú aj tieto znaky a nezostávajú také isté. Pokiaľ sa prestanú prejavovať všetky tieto znaky, je jasné, že niečo nie je  v poriadku a city vaše alebo vašeho partnera sa strácajú.

Diaľka:
Veľkou skúškou a nie práve najšťastnejšou sú okamihy, kedy jeden z partnerov musí opustiť svoju láska či už kvôli škole, zamestnaniu. Odluka a vzdialenosť nerobia dobrotu. Po istom čase,  vďaka odlúčeniu, váš obraz  o partnerovi vybledne. Ani v dnešnej modernej dobe písanie na Facebooku alebo písanie sms, telefonáty, videohovory, nenahradia dotyk, to teplo, ktoré váš partner vyžaruje. Aj keď sa napriek tomu rozhodnete, že váš vztah vydrží, už nikdy nemusí byť taký ako predtým a  to môže viesť k rozpadu.

Stále myšlienky o tom, či to je dobré alebo zlé rozhodnutie, pochybnosti, sú neodmysliteľnou súčasťou ľudí, a preto je v poriadku, keď sa objavia aj vo vzťahu. Nebojte sa ich. Takýmto prípadom je aj sobáš, pri ktorom treba hlavne zachovať pokoj . Ale ako sa hovorí ,časom všetky obavy a pochybnosti odídu. Zrelý vzťah to vydrží a nezostane žiadne miesto pre strach. Pokiaľ by sa tieto obavy nevytratili, môže to značiť, že niečo nie je v poriadku  a treba to vyrieišť.

Odlišné ciele:
Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú. Určite ste túto vetu počuli ale všetci vieme, že to tak naozaj nie je.  Úplne rovnaké ciele by ste mali s niekym, kto by bol rovnaký ako vy, ale to samozrejme nie je možné. Aspoň sa zamyslieť nad tým aké máte priority vy a aké váš partner,,ak vedú jedným, podobným smerom, tak ste na správnej ceste. Dôležité je, ako tak sa zhodovať v domácnosti, výchove detí, zásadách.

Ak sa vaše názory nezhoduju a nejdu jedným smerom, potom je zbytočné  „na silu“ čakať, že v budúcnosti to bude iné.

zdroj: brightside.me / prosvet.cz / bigstockphoto.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com