Túžite byť zdravý, krásny, šťastný? Za toto všetko môžu stravovacie návyky! Takmer nikto dnes nedodržiava šiestu zásadu…

Stravovacie návyky sú veľmi dôležité a vedú k vynikajúcemu metabolizmu, ku krásnej figúre a ako bonus máte zdravú pleť, vlasy a dobrú náladu.

Dnes vám v článku nepovieme nič nové, no aj napriek tomu väčšinu z týchto tipov, ktoré poznáte, naďalej ignorujete. Správne stravovacie návyky sú najlepšou prevenciou kardiovaskulárnych ochorení, predčasného starnutia a smrti. Takže si znovu zopakujme: „Chcete byť zdravý, krásny a šťastný? Nezabúdajte na správne stravovacie návyky!“

Správne stravovacie návyky:
1. Neprekvapíme vás, keď povieme, že voda je základom života. Dostatočné množstvo vody denne udržiava činnosť a aktívnosť všetkých orgánov v tele a ich systémov, dodáva organizmu živiny a tiež sa podieľa na vylučovaní odpadových látok a škodlivých látok prichádzajúcich z potravín. Potením a močením telo stráca počas dňa 2-3 litre vody, ktoré musíme znovu naplniť.

2. Ak si chcete vypiť, pite len červené víno, ktoré by nemalo byť sladké ani suché. Pohár vína na večer pomáha vašej imunite a správnemu fungovaniu kardiovaskulárneho systému. Mimochodom, víno dokonale potláča túžbu po sladkostiach a preto sa stane vašim vynikajúcim asistentom v boji za štíhlu postavu.

3. Dôležitá je vyvážená strava, ktorá vychádza zo základného pomeru spotrebovaných kalórií a motorickej aktivity a končí zdravou rovnováhou medzi bielkovinami, tukmi a uhľohydrátmi. Aj niektoré diéty sú dobré, napríklad ak jete 2-3 dni iba ovocie, je to pre vaše telo užitočné, no ak sa takto dlhšie stravujete, mali by ste prestať, lebo je to škodlivé. Telo potrebuje dostať potrebné tuky.

4. Jedzte 5krát denne v istých časových intervaloch, na ktoré by si vaše telo malo zvyknúť. Takéto stravovanie vám prináša veľa výhod – lepší spánok, zdravý nervový systém, normalizuje stav krvných ciev a udržuje krvný tlak v norme.

5. Tri druhy užitočných látok, ktoré by sa mali nachádzať vo vašej chladničke: aminokyseliny (bielkoviny živočíšneho pôvodu – mäso, vajcia, mliečne výrobky), omega-3 nenasýtené mastné kyseliny (ryby, ľanový olej, špenát) a komplexné uhľohydráty (ovsená kaša, šošovica).

6. Naučte sa raňajkovať systematicky a výdatne. Pravidelné vysoko-kalorické raňajky sú sľubom nielen sviežeho začiatku dňa a aktivácie činnosti mozgu, ale aj nášho milovaného chudnutia.

7. Norma spotreby cukru by nemala presiahnuť 50 g denne (čo je 12 lyžičiek). Nezabudnite, že med a ovocie sú tiež cukor. Okrem toho je veľmi škodlivý cukor, ktorý je obsiahnutý v sýtených nápojoch, džúsoch, chlebe, sušienkach a iných výrobkoch.

8. Pozor! Posledné jedlo by ste mali skonzumovať najneskôr 3 hodiny pred spaním a malo by to byť niečo ľahké : ovsená kaša, kuracie prsia, mlieko, zelenina, ovocie, tvaroh.

9. To isté platí aj pre soľ, ktorej celková spotreba by nemala prekročiť jednu čajovú lyžičku denne. A toto sa týka aj soli obsiahnutej v chlebe, konzervách a iných hotových výrobkoch.

Zdravé stravovacie návyky pomáhajú udržiavať naše telo zdravé, vyhnúť sa rôznym chorobám či udržiavať veselú náladu. Nezáleží na tom, ako ste starý, nikdy nie je neskoro, aby ste prehodnotili svoje stravovacie návyky.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com