Túto vec bežne hádžete do odpadkov, ale keby ste vedeli, čo všetko sa s ňou dá robiť, tak ju nikdy nevyhodíte!

Vždy keď kúpime nový pár topánok, alebo niečo podobné nájdeme v krabici aj balíček so silikagélom. Veľa ľudí na svete tvrdí, že je zbytočný, dokonca toxický, ale rozhodne sa mýlia. Áno, majú pravdu v tom, že je toxický, nemal by sa zjesť, pretože obsahuje oxid kremičitý.

Budete však ohúrení, keď vám povieme, že silikagély sú extrémne užitočné, a že ich môžete použiť v podstate na čokoľvek! Len si prečítajte nasledujúci článok a zistíte o tom viac. Bude to znamenať jednu vec – nabudúce, keď si niečo kúpite už silikagél nevyhodíte. Mali by ste si ho odložiť to vrecúško obsahujúce svetložlté alebo biele granule.

Vrecúška silikagélu sú neškodné. Používajú sa na udržanie sviežosti. Sú určené na zadržiavanie vlhkosti, aby sa produkt nepoškodil pri uskladnení.

Tu je pár skvelých tipov na domáce využitie silikagélu

Môžete ho použiť na záchranu vášho mobilného telefónu. V prípade, že vám mobil padol do vody, tak uložte pár vrecúšok silikagélu okolo neho a bude za krátky čas vysušený. Oxid kremičitý totiž vodu absorbuje. Tento postup môžete opakovať bez problémov kedykoľvek.

Alebo môžete vrecúška s týmito granulami uložiť medzi vaše čisté oblečenie.
Ako to funguje – takže vrecúška so silikagélom dodajú vášmu šatstvu na dlhý čas čerstvú vôňu. Oxid kremičitý bude chrániť pred vlhkosťou.

Jednoducho uložte pár vrecúšok silikagélu do vašej tašky na veci na cvičenie. Tie pohltia vlhkosť z vášho spoteného oblečenia. Vlhké prostredie umožňuje množenie baktérií v taške, čo spôsobuje nepríjemný zápach. Tým, že silikagél túto vlhkosť vstrebá do seba, zabráni množeniu baktérií a zanechá tak tašku čistú a bez zápachu.

Alebo môžete tieto vrecúška použiť na zachránenie vašej kozmetiky. Ak chcete, aby vám vydržala musíte ju uchrániť pred vlhkosťou. Uložte vrecúška s granulami aj do vašej kozmetickej taštičky a problém bude vyriešený.

Naozaj dúfame, že bol tento článok pre vás užitočný a nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou.

Ďakujeme vám a želáme pekný deň.

zdroj: healthylifetricks.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com