Túto rastlinu by ste mali mať určite doma. So svojimi úžasnými vlastnosťami dokáže doslova zázraky!

Spread the love

Bolo by ťažké nájsť človeka, ktorý sa s touto rastlinou ešte nestretol. Zelenec je známy v každej domácnosti, bytoch či kanceláriách.

Okrem jeho nenáročnej starostlivosti a dekoratívnemu vzhľadu má aj iné zaujímavé vlastnosti.

Mnohé izbové rastliny, napríklad Aloe vera, Kalanchoa alebo Muškát majú liečivé účinky. Aj napriek veľkej konkurencii zostáva Zelenec na prvej priečke.

Tajomstvo tejto rastliny spočíva v čistení vzduchu s ohromnou silou. Podobne ako vysávač, aj ona prečistí vzduch od patogénnych baktérií, škodlivých látok a rôznych nečistôt, čo značne zvyšuje obsah kyslíka, ktorý dýchame.

 

Je známe, že táto “čistička” vzduchu pohlcuje oxid uhoľnatý, acetón, čpavok, benzén, formaldehyd a dusík. Okrem toho dokáže zničiť až 80% choroboplodných mikróbov.

Vďaka týmto vlastnostiam aj odborníci z NASA predložili návrh, ako by sa s touto rastlinou dal vyčistiť vzduch na orbitálnej stanici.

Zelenec je nenahraditeľným v detskej izbe a spálňach u ľudí s alergiami či pľúcnou chorobou.

Na to, aby rastlinka mohla vyrásť a využiť svoj potenciál, potrebuje dostatok svetla, vody a pravidelnú výmenu hliny.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like