Trosky havarovaného lietadla našli v Jávskom mori, pád zrejme nikto neprežil (foto)

An Indonesian Navy diver shows parts of an aircraft recovered from the water during a search operation for Sriwijaya Air passenger jet that crashed into the sea near Jakarta, Indonesia, Sunday, Jan. 10, 2021. Indonesian rescuers pulled out body parts, pieces of clothing and scraps of metal from the Java Sea early Sunday morning, a day after a Boeing 737-500 with dozens of people onboard crashed shortly after takeoff from Jakarta, officials said. (AP Photo)

Zdieľajte článok na

Tragédiu zrejme nikto neprežil.

Indonézski potápači našli v Jávskom mori trosky havarovaného lietadla Boeing 737-500. Ležali 23 metrov pod hladinou. Stalo sa tak deň po tom, ako stroj spadol krátko po vzlietnutí z Jakarty. Záchranári predtým našli časti ľudských tiel či oblečenie.

Informoval o tom náčelník indonézskych ozbrojených síl Hadi Tjahjanto, podľa ktorého je viditeľnosť pod vodou dobrá, čo im umožňuje rýchlejšie pátranie.

Signál z lietadla ako prvá zachytila vojenská loď v oblasti, ktorá zodpovedala súradniciam, kde s lietadlom v sobotu popoludní stratili kontakt.

Zatiaľ nie je známe, čo spôsobilo tragédiu. Na palube sa nachádzalo 62 ľudí. Medzi nimi bolo sedem detí a tri bábätká. Podľa doterajších správ zrejme nikto neprežil. Firma Boeing uviedla, že súcití s pozostalými a je pripravená im pomôcť.

Indonézsky prezident Joko Widodo požiadal indonézsku Národnú komisiu pre bezpečnosť dopravy (KNKT) o vyšetrenie prípadu. “V mene vlády a všetkých obyvateľov Indonézie vyjadrujem úprimnú sústrasť. Robíme všetko pre to, aby sme našli obete,” uviedol.

Miestni rybári pre agentúru AP potvrdili, že v sobotu popoludní počuli silnú ranu a následne videli veľké vlny. Vo vode okolo člna sa objavili palivové škvrny a tiež trosky. Dodali, že v tom čase pršalo a bola veľmi zlá viditeľnosť.

Ministerstvo dopravy uviedlo, že lietadlo malo pôvodne vzlietnuť o hodinu skôr, no let SJ182 pre zlé počasie odložili. Boeing vzlietol o 14:36 miestneho času a o štyri minúty zmizol z radaru po tom, ako pilot nahlásil výstup do výšky 8839 metrov.

Prezident leteckej spoločnosti Sriwijaya Air Jefferson Irwin Jauwena povedal, že 26-ročné lietadlo predtým používali v USA a bolo v dobrom stave.

Našli trosky havarovaného lietadla.
Foto: AP Photo/Achmad Ibrahim

 

Našli trosky havarovaného lietadla.
Foto: AP Photo

 

Našli trosky havarovaného lietadla.
Foto: AP Photo

 

Našli trosky havarovaného lietadla.
Foto: AP Photo

 

Našli trosky havarovaného lietadla.
Foto: AP Photo

 

zdroj: webnoviny.sk

 

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na